Odwiedziło nas:
110394 osób

Bal Sportowców

Dnia 08.02.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się bal. Byli  piłkarze nawet Czarni Węgrów,  były tenisistki, czirliderki.  Pojawiły się również bajkowe postacie i zwierzątka.

Zabawa była udana.

 

więcej zdjęć 

 

Sport- to zdrowie!

    Dnia 05.02.2018 r. gościliśmy w naszej grupie Pana Pawła Kucia, który poprowadził zabawy ruchowe, rytmiczne i naśladowcze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach.

 Wykonywały ćwiczenia zgodnie z pokazanym sposobem i instrukcją słowną . Zgodnie  współdziałały.  Dziękujemy.

 

 

więcej zdjęć 

 

 

 

Zimowe spotkania z książką

W styczniu i lutym rodzice czytają dzieciom książki w przedszkolu ( więcej  w zakładce czytelnicy)

 

 

Świąteczne dekoracje na Rynku Miasta

 

 

więcej zdjęć 

 

Mikołajki

   Dnia 06.12.2017 r. Jagódkowi Czytelnicy obchodzili Mikołajki (więcej w zakładce Czytelnicy)

 

 

 

 

"Zabawki w opałach"

 

 Dnia 04.12.2017 r. wybraliśmy się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt.: "Zabawki w opałach" .  Jagódki wzbogaciły wiedzę na temat zagrożeń, jakie grożą nam, gdy spalane są śmieci. Chętnie podpowiadały lalce i robotowi do jakiego pojemnika wrzucić odpady, jak je  segregować.

 

 

 

 

 

Pierwsze dyplomy

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 28 listopada 2017 r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz dzień Patrona naszego Przedszkola. Było dużo zabawy, zagadki, konkursy. Dzieci wykonywały różne zadania. Obejrzały również teatrzyk pt. „Miś Uszatek na wsi” w wykonaniu nauczycielek.

Zobacz zdjęcia...   

 

  X Węgrowski Bieg  Niepodległości

Dnia 11 listopada  w X Węgrowskim Biegu Niepodległości uczestniczyło dwóch chłopców z naszej grupy. Otrzymali medale, a od nas Jagódek brawa!


więcej zdjęć 

 

Dnia 06.11.2017 Jagódki świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (więcej w zakładce Czytelnicy)

 

 

Dnia 31 października Jagódki uczestniczyły w zajęciach „ZUMBY” prowadzonych przez Panią K. Żołnierzak. Zabawa była bardzo udana.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Dnia 19 października Jagódki uczestniczyły w obchodach Święta Drzewa prowadzonych przez Panią Marlenę Krasuską. Dzieci obejrzały również przedstawienie pt. „Las", dowiedziały się, jaką rolę pełnią drzewa w ekosystemie oraz jak należy chronić przyrodę w środowisku leśnym. Jagódki złożyły przysięgę, iż będą dbać o lasy, parki. Na dowód tego wykonały Drzewko Przyjaźni
z kolorowych rączek ze swoim imieniem.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Jesienna wyprawa 

 Dnia 19.10.2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej (więcej w zakładce czytelnicy)

 

 

Dnia 18.10.2017 r. Jagódkowi Czytelnicy odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną

 

 

Ogólnopolskie Obchody Książkowego Misia

Dnia 16.10.2017 r. Jagódkowi Czytelnicy obchodzili ważne święto. Odwiedzały wraz z Misiem Uszatkiem wszystkie grupy. Wspólnie się bawiły przy muzyce, słuchały utworów literackich, rozwiązywały zagadki, obdarzały niespodziankami.  Nie było tortu, ale każdy dostał słodkie małe co nieco.

 

Witaminy hop do brzuszka i marchewka i pietruszka

   Jagódki wiedzą, jak ważne dla zdrowia są witaminy, zwłaszcza te ukryte w owocach i warzywach. Najlepiej wiedzę tę przyswajały w czasie wspólnych zabaw oczywiście z wykorzystaniem Świeżaków przyniesionych z domu.

 

 

 

więcej zdjęć 

 

Sałatka owocowa

   W piątek (6 października) Jagódki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Przestrzegały zasad higieny i bezpieczeństwa. W przygotowanie sałatki włożyły dużo pracy.Owoców przyniosły tak dużo, że sałatką mogliśmy poczęstować wszystkich  pracowników przedszkola. Życząc smacznego każdy próbował sporządzonej sałatki. Były dokładki także sałatka nam się udała.

 

 

więcej zdjęć

 

Na straganie

W środę (04.10.2017 r.)byliśmy na straganie owocowo- warzywnym. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat owoców i warzyw. Z rozpoznaniem prezentowanych nie miały problemów, no może z białą rzepą.

 

więcej zdjęć

Ogródki działkowe "Oaza"

   W poniedziałek (02.10.2017 r.) wybraliśmy się na wycieczkę. Dzieci odszukiwały drzewa i krzewy owocowe i je rozpoznawały. Dzięki gościnności Pana Gałązki obejrzeliśmy jego działkę. Dzieciom bardzo podobały się rosnące tam rośliny, zachwyciły je różne ozdoby.

 

 

więcej zdjęć 

Zwłaszcza chłopców zainteresowała zabytkowa pompa.

 

J 

 

Jagódkowy Kącik Książki

   W utworzonym w sali kąciku dzieci miło spędzają czas. Wspólnie oglądają przyniesione z domu książki, opowiadają ich treść lub po swojemu je " czytają". Przestrzegają zasad - szanują książki, odkładają je na miejsce ,pilnują, aby w  kąciku panował porządek. Oczywiście codziennie słuchają wybranej książki. Umówiliśmy się, że każda książka zostanie przeczytana. Kółko "Jagódkowi czytelnicy" pozyskuje przyszłych czytelników, rozbudza zainteresowania książką i chęć obcowania z nią.

 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inauguracja codziennego czytania dzieciom w przedszkolu i domu w ramach kółka czytelniczego "Jagódkowi czytelnicy" przy współudziale rodziców. Zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z grupy  Biedronki i Krasnale.

 

Akcja została rozpropagowana wśród rodziców z  całego naszego przedszkola.  Rodzice również   włączyli się w  czytanie dzieciom w domu.

 

 

Wycieczka nad Liwiec

   Dnia 28 września korzystając z pięknej, jesiennej pogody wybraliśmy się nad Liwiec. Dzieci nie tylko aktywnie spędziły czas, utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania, ale miały możliwość dostrzec jesienne zmiany.

 

więcej zdjęć

 "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda tak się zaczyna nasza przygoda..."

Od 25 września Jagódki myją zęby w przedszkolu. Każdy przyniósł kubek, szczoteczkę i pastę.  Dba o czystość  swoich zębów i przyborów.

 Okazało się, że dzieci bardzo dobrze sobie radzą.

 A zaczęliśmy od składanki - krokodyl myjący zęby, którego dzieci wykonały.

 

 

Pamiątki z wakacji

   Stworzony w sali kącik zachęcał dzieci do wspomień z wakacji. Były opowieści, pokaz  przyniesionych pamiątek i pozytywne emocje.

 

 

 

więcej zdjęć 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry