Sałatka owocowa

W piątek (6 października) Jagódki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Przestrzegały zasad higieny i bezpieczeństwa. W przygotowanie sałatki włożyły dużo pracy.Owoców przyniosły tak dużo, że sałatką mogliśmy poczęstować wszystkich  pracowników przedszkola. Życząc smacznego każdy próbował sporządzonej sałatki. Były dokładki także sałatka nam się udała.

Na straganie

W środę (04.10.2017 r.)byliśmy na straganie owocowo- warzywnym. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat owoców i warzyw. Z rozpoznaniem prezentowanych nie miały problemów, no może z białą rzepą.

Ogródki działkowe "Oaza"

W poniedziałek (02.10.2017 r.) wybraliśmy się na wycieczkę. Dzieci odszukiwały drzewa i krzewy owocowe i je rozpoznawały. Dzięki gościnności Pana Gałązki obejrzeliśmy jego działkę. Dzieciom bardzo podobały się rosnące tam rośliny, zachwyciły je różne ozdoby.

więcej zdjęć

Zwłaszcza chłopców zainteresowała zabytkowa pompa.

J

Jagódkowy Kącik Książki

W utworzonym w sali kąciku dzieci miło spędzają czas. Wspólnie oglądają przyniesione z domu książki, opowiadają ich treść lub po swojemu je " czytają". Przestrzegają zasad - szanują książki, odkładają je na miejsce ,pilnują, aby w  kąciku panował porządek. Oczywiście codziennie słuchają wybranej książki. Umówiliśmy się, że każda książka zostanie przeczytana. Kółko "Jagódkowi czytelnicy" pozyskuje przyszłych czytelników, rozbudza zainteresowania książką i chęć obcowania z nią.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inauguracja codziennego czytania dzieciom w przedszkolu i domu w ramach kółka czytelniczego "Jagódkowi czytelnicy" przy współudziale rodziców. Zaprosiliśmy koleżanki i koplegów z grupy  Biedronki i Krasnale.

Akcja została rozpropagowana wśród rodziców z  całego naszego przedszkola.  Rodzice również   włączyli się w  czytanie dzieciom w domu.

Wycieczka nad Liwiec

Dnia 28 września korzystając z pięknej, jesiennej pogody wybraliśmy się nad Liwiec. Dzieci nie tylko aktywnie spędziły czas, utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania, ale miały możliwość dostrzec jesienne zmiany.

więcej zdjęć

"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda tak się zaczyna nasza przygoda..."

Od 25 września Jagódki myją zęby w przedszkolu. Każdy przyniósł kubek, szczoteczkę i pastę.  Dba o czystość  swoich zębów i przyborów.

Okazało się, że dzieci bardzo dobrze sobie radzą.

A zaczęliśmy od składanki - krokodyl myjący zęby, którego dzieci wykonały.

Pamiątki z wakacji

Stworzony w sali kącik zachęcał dzieci do wspomień z wakacji. Były opowieści, pokaz  przyniesionych pamiątek i pozytywne emocje.