Odwiedziło nas:
138816 osób

  

 

 

 

 

Niespodzianki na Dzień Mamy

      Jagódki z wielkim przejęciem oczekiwały na Dzień Mamy. Przygotowały wiele niespodzianek:malowały kwiaty, wykonały z masy solnej serca oraz przygotowały krótki występ życząc Mamom 100 lat.

 

 

 

więcej zdjęć

       

Dzień Książki

      23 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Książki. Biedronki zaprezentowały fragmenty trzech bajek, a Pani Marlena przygotowała wiele ciekawych zabaw dla wszystkich dzieci.Najlepszym czytelnikom zostały wręczone dyplomy.

 

 

 

               Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczno- techniczny "ZNAKI BEZPIECZEŃSTWA"

 

 

 

 

Bezpieczny Świat

        20 maja odbyło się kolejne spotkanie z książką z serii: "Bezpieczny Świat". Tym razem dzieci wysłuchały utworu pt.: "Nieznajomy". Poprzez literaturę uczą się jak dbać o swoje bezpieczeństwo i unikać zagrożeń.

 

 

 

 

 

Kolorowa łąka

    W tym tygodniu dzieci wzbogacały wiadomości przyrodnicze na temat mieszkańców łąki. Rozwijały sprawność manualną - malowały żabki,  wykonały  ślimaka z plasteliny oraz biedronkę z kamyka. Wykonane prace wyzwalały radość i chęć wygłaszania wierszyków "Ślimak, ślimak- pokaż rogi...", "Biedroneczko fruń do nieba..."

 

 


 

 

 więcej zdjęć

Spotkanie z ratownikiem medycznym

    19.05.2016 r. Jagódki miały możliwość poznać-  poprzez bezpośrednie doświadczanie   pracę ratownika medycznego oraz obejrzeć  karetkę pogotowia i  jej wyposażenie. 

 

 

 więcej zdjęć

 

Dbamy o zęby

        12 maja 2016 r.  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem Anną Mazur.

     Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat zdrowia i higieny jamy ustnej. Pani doktor na przykładzie modelu szczęki zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów. Wspólnie z dziećmi na przykładzie ilustracji omówiła , jakie produkty szkodzą zębom, a jakie wpływają na ich dobry wygląd. Każdy przedszkolak otrzymał upominek. Po takim miłym  spotkaniu dzieci na pewno będą chętnie chodzić na kontrole. Dziękujemy Pani Ani za poświęcony  nam czas i zaangażowanie w życie naszej placówki.

 

więcej zdjęć

 

Wizyta Księdza Biskupa

         11 maja 2016 r.   gościliśmy w naszym przedszkolu Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa. Jagódki zaprezentowały zabawę  przy piosence pt.:"Mały przedszkolak". Występ maluszków bardzo się naszemu Gościowi spodobał, a refren piosenki zapadł w pamięci: 

"...la, la, la przedszkolakiem jestem ja, li,li,li przedszkolakiem jesteś ty".

Ksiądz Biskup nie tylko obejrzał program artystyczny, ale także porozmawiał z dziećmi o tym, co najbardziej lubią robić w przedszkolu. Oliwka pokazuje jak wygląda leżakowanie. Więcej zdjęć z uroczystości na stronie głównej przedszkola.

 

 

 

    28 kwietnia Jagódki wzieły udział w spotkaniu z Panem Andrzejem Gierłowskim zdobywcą "Korony Maratonów Polskich". Pan Andrzej opowiedział nam o swojej pasji jaką jest bieganie. Mogliśmy obejrzeć zbiór medali jakie zdobył i koszulki w których startował. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat biegania i startów w maratonach.

 

                                               

 

 

Bezpieczny świat

         Dnia 27 kwietnia Jagódki aktywnie uczestniczyły w trzecim już spotkaniu z książką, zorgaanizowanym przez Panią Marlenę. Tym razem wysłuchały utworu pt.:"Sam w domu". Poprzez utwór literacki oraz zabawę poznają i utrwalają zasady warunkujące bezpieczeństwo w domu.

 

 


Dzień Ziemi

    Dnia 22 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość- Dzień Ziemi. Dzieci wzbogaciły nie tylko wiedzę na temat naszej planety, ale taże poprzez aktywne uczestnictwo w proponowanych zabawach chcą być prawdzimi przyjaciółmi przyrody. Rozstrzygnięty został konkurs Zbiórka Makulatury, zwycięscy otrzymali dyplomy.

 

 

 

 

 

Biblioteka Pedagogiczna

  Dnia 20 kwietnia wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci nie tylko zwiedziły bibliotekę , zapoznały się z zasadami korzystania z niej,  ale także wysłuchały utworu,przeczytanego przez Panią Martę,  którego bohaterem był dobry wilk . Dziękujemy Pani dyrektor Bożenie Kosiorek i  Pani Marcie Panufnik za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

 

 

  więcej zdjęć 

 

 

 Spotkanie z Komendantem Straży Miejskiej.

 

               Dnia 19 kwietnia 2016r. odbyło się w przedszkolu spotkanie z Komendantem Straży Miejskiej Piotrem Kocem. 

Celem spotkania było poznanie pracy strażnika miejskiego oraz wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

 


 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

   Dnia 7 kwietnia 2016 r. w grupie Jagódek miało miejsce uroczyste "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci odśpiewały hymn "Jesteśmy Jagódki", zaprezentowały rodzicom krótki program artystyczny, a następnie złożyły przyrzeczenia i otrzymały upominki.

 

 

więcej zdjęć 

 

 

       Zajączek Wielkanocny 

Zajączek Wielkanocny cieszy się, że wysiana z nasion rzeżuszka tak pięknie dzieciom wyrosła  i życzy wszystkim Wesołych Świąt!

 

             

więcej zdjęć 

 

Powitanie Wiosny

21 marca cała społeczność przedszkolna powitała Wiosnę.

 

 

Wielkanoc

 17 marca  Jagódki obejrzały przedstawienie przygotowane przez Gwiazdeczki pt.: "Wielkanoc". Poznały nie tylko zwyczaje i tradycje wielkanocne, ale otrzymały słodki upominek od Zajączków.

 

 

 

 

Zielony ogródek w sali

Pierwsze sadzenie, sianie, poznawanie poprzez doświadczanie potrzeb roślin.

 

więcej zdjęć 

"Bezpieczny świat"- spotkanie z książką

    25.02.2016r. Jagódki  zostały zaproszone na spotkanie z książką prowadzone przez Panią M. Krasuską. Wysłuchały utworu pt.: "Zapałka"B. Ciemskiej oraz atywnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach.

 

 

 

 

Wizyta w Poradni Pediatrycznej.

       Dzieci poznały pracę pielęgniarki oraz dokładnie obejrzały wyposażenie gabinetu lekarskiego. Wszyscy chcieli być zważeni  i zmierzeni.

Dziękujemy Pani Ewie za poświęcony  czas i zaangażowanie w życie naszej placówki.

 

 

 

 

więcej zdjęć

 

 Mali kucharze!

   18. 02.2016 Jagódki samodzielnie wykonały kanapki z wybranych produktów, a było w czym wybierać.

 

 

więcej zdjęć

       Mali konstruktorzy

            Dzieci bardzo lubią się bawić, swobodna zabawa to główna forma dziecięcej aktywności. Wystarczy tylko  stworzyć  warunki, które wyzwolą chęć działania.

 

 

 

 

 więcej zdjęć

 

 

2016-01-29 

27 stycznia 2016 był w przedszkolu Bal Karnawałowy. Tak bawiły się Jagódki w różanym ogrodzie

 

 

 

 

25. 01.2016 r.

           Pamiątkowe zdjęcie maluszków z artystami, dziećmi z grupy Biedronki, które zaprezentowały przedstawienie pt.: "Czerwony Kapturek". Przypomniały tym występem o zachowaniu bezpieczeństwa wobec nieznanych osób.

 

 

 

2016-01-20

 

19 stycznia 2016 roku w grupie Jagódek był Dzień Babci i Dziadka.

Oto krótka relacja z tej uroczystości

 

 

 

 

  

I jeszcze kilka zdjęć

      więcej zdjęć

 

Karnawał z Babcią i Dziadkiem

Zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta do naszego przedszkola

   19 stycznia (wtorek) godz. 10.00.

 

Bal Karnawałowy

 

27 stycznia 2016 r. o godz. 10:00

 

w naszym przedszkolu odbędzie się

 

Bal Karnawałowy.

 

Zapraszamy wszystkie dzieci do Różanego Ogrodu.

 

 

16.12.2015r.

   Jagódki z okazji zbliżających się Świąt przygotowały łańcuchy, z których wspólnie z nauczycielem wykonały choinkę oraz bawiły się przy piosenkach o tematyce świątecznej.

 

 

 

 więcej zdjęć

 

 

 

 

15 grudnia 2015 roku o godz. 14:30 zapraszamy na Spotkanie z Mikołajem. Impreza odbędzie się w Węgrowskim Ośrodku Kultury. 

Przygotowania do uroczystości

 

 

 

 

Mikołajki

   Na Mikołaja dzieci z niecierpliwością czekają. Jagódki miały okazję spotkać Mikołaja w przedszkolnym ogrodzie 7 grudnia. Nie udało mu się schować przed dziecmi w kominie. Jego pomocnik pojawił się też w przedszkolu. Zobaczcie jaka była radość z otrzymanych upominków.

 

 

 

 

 więcej zdjęć

 Kącik lekarski.

     Niedawno w sali Jagódek powstał nowy kącik. Dzieci bardzo dobrze odnajdują się w różnorodnych rolach, np.:lekarza, pacjenta. Oczywiście za starania należy się odznaka dzielnego pacjenta.

 więcej zdjęć

 26.11.2015r.

Zwierzęta przygotowują się do zimy.

    Jagódki wykonały jeżyki z szyszek sosnowych i plasteliny. Dowiedziały się, że jeże zapadają w sen zimowy i utuliły je do snu piosenką "A w ogrodzie jeżyk śpi..."

 

 

 więcej zdjęć

 

 

 2015-11-26

25 listopada Jagódki uczestniczyły w Dniu Pluszowego Misia i Dniu Patrona, które odbyły się w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się kto jest Patronem naszego przedszkola oraz brały udział w różnych misiowych zabawach, zagadkach i konkursach. Był to dzień pełen niespodzianek.

 

 

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do wzięcia udziału w konkursie o bezpieczeństwie pt. "Bezpieczny Miś". Dzieci wykonują prace w domu przy minimalnej pomocy rodziców, technika pracy dowolna. Prace należy przynieść do przedszkola do 25 listopada. Wystawa i ocena prac przez przedszkolne jury nastąpi na DNIU PLUSZOWEGO MISIA I DNIU PATRONA 25 listopada 2015 r.

 

18.11.2015

"Bezpieczny Przedszkolak"

 Pod takim hasłem w grupie Jagódkek odbyły się zajęcia otwarte. Poprzez wspólną zabawę z rodzicami, dzieci wykazały się znajomością zasad ruchu drogowego. Starania dzieci zostały docenione. Każde dziecko otrzymało medal.

 


więcej zdjęć

 

 

19.11.2015

Spotkanie z pielęgniarką

Dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dowiedziały się, że w owocach i warzywach ukryte sa witaminy. Rozponawały i nazywały owoce i warzywa. Zachęcone zostały do spożywania urozmaiconych posiłków. Bawiły się przy piosence "Witaminki". Bardzo dziękujemy Pani Joannie za poświęcony czas i zaangażowanie w życie naszej placówki.

 

 

więcej zdjęć

 

 

 

Piękna Złota  Jesień w naszym ogrodzie.

 

 

więcej zdjęć

 

Bezpieczeństwo na drodze.

Jagódki poznawały elementarne przepisy ruchu drogowego. Na spacerze obserwowały ruch drogowy na skrzyżowaniu. Przechodziły przez ulicę po pasach pod opieką osób dorosłych. Poznały niektóre znaki drogowe, wiedzą, że nie wolno oddalać się od grupy.

 

 

więcej zdjęć

 

Bawiąc się utrwalały zasady ruchu drogowego.

więcej zdjęć

 

 

Zainspirowane wierszem "Światełko" wykonały sygnalizator świetlny, poznając jego znaczenie.

 

31.10.2015

 

Układanie puzzli jest fajnym zajęciem. Wychodzi nam to świetnie.

 

 

 więcej zdjęć

 

 

Na zajęciach z rytmiki jest bardzo wesoło. Uczymy się nowych piosenek i tańców. Bardzo lubimy te zajęcia.

 

 

 

 więcej zdjęć

 

 

28.10.2015r grupa Jagódek została zaproszona na przedstawienie pt "Kolorowe znaki", które przygotowała grupa Biedronek. Przedstawienie bardzo nam się podobało, poznaliśmy między innymi numery alarmowe i razem bawiliśmy się przy piosence: "Światło zielone, światło czerwone".

 

 

więcej zdjęć

 

 

21.10.2015

          Wiemy co dobre i zdrowe!

 Sok marchwiowo- jabłkowy  smakował wszystkim.

   

 

Bezpieczeństwo najważniejsze!

    Wdrażamy i utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku- spacery w najbliższej okolicy przedszkola.

 

 

 

30.09.2015 r.

      Dzieci tworzyły  swoje pierwsze  przestrzenne kompozycje z warzyw korzennych pokrojonych na kawałki tzw. "Warzywne stworki". Próbowały łączyć ze sobą różnorodne materiały.

     

 

 

 

 

 

    Najmłodsze przedszkolaki bardzo lubią swoje podwórko. A co tam robią, proszę zobaczcie sami.....Oto zdjęcia z wrześniowych wypraw. Wyposażenie placu zabaw daje dzieciom możliwość nabywania i doskonalenia różnorodnych umiejętności.

 

 

         

 

        

 

 

        

 

        

        

 

       

        

 

      

15.09.2015 r.

   Lepienie z masy solnej było dla dzieci wesołą zabawą. Najpierw dzieci obserwowały jak powstaje masa solna. Następnie  poznawały jej właściwości:powstawały  placki, wałki, kulki. A na koniec dzieci wykonały jabłka, gruszki, śliwki, które po kilku dniach pomalowały farbami i zabrały do domu. Owoce zrobiliśmy też do kącika przyrody.

 

         

             

 

                                                                                     

 

     

 

 

 

           

 

     

 

           

 

     

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry