Odwiedziło nas:
138849 osób

   Spotkanie z książką

Dnia 20.06.2017 r. odwiedziła nas Pani Marta pracująca w Bibliotece Pedagogicznej.   Zaproponowane zabawy z kartką i książką bardzo się Jagódkom podobały.  Z wielkim zainteresowaniem aktywnie w nich uczestniczyły.Okazały się wspaniałym pomysłem na  spędzenie upalnego popołudnia.

Z kartek powstały miniaturkowe książeczki, które dzieci ozdobiły i zabrały do domu. Dziękujemy Pani Marcie i Bibliotece Pedagogicznej za współpracę.

 

 

Dnia 19 czerwca wybraliśmy się do WOK. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.: "Calineczka" w wykonaniu artystów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.  

Mieliśmy również możliwość obejrzenia wystawy  prac plastycznych pt. "Jan Dobrogost Krasiński"

 

 

 

 

8 czerwca 2017 r. Jagódki obejrzały przedstawienie pt." Księżniczka Tosia i kula mocy" w wykonaniu uczniów klasy II Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Przedstawienie bardzo podobało się całej naszej społeczności przedszkolnej, czego wyrazem były serdeczne i gromkie brawa.

                                                              

 

 

Tego dnia w naszym przedszkolu również uroczyście obchodziliśmy Dzień Książki, który przygotowała i prowadziła Pani Kasia B. Dzieci wspolnie bawiły się przy muzyce, rozwiązywały zagadki, słuchały ciekawostek na temat książek, mialy także możliwość obejrzenia tych najciekawszych. Na zakończenie uroczystości zostały rozdane dzieciom Dyplomy Czytelnika, w naszej grupie były to: Oliwka, Maja, Mateusz i Miłosz. Serdecznie gratulujemy!!!

 

    

   

   

 

Uwaga Rodzice!

Zdjęcia z wycieczki do wioski Indiańskiej, będzie można obejrzeć, zostaną nagrane na płytę.

 

Ścieżka edukacyjna

23 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków . Nie mogliśmy wcześniej jej zrealizować ze względu na niesprzyjającą pogodę. Dzieci powitane zostały przez P. Dyrektora J. Stosio, Panią Zosię i Pana Piotra.  Dzieci poznały ścieżkę edukacyjną "Zaczarowana oczyszczalnia Delfinka Czyścioszka". Zachęcam rodziców do obejrzenia jej wraz z dziećmi. Wystarczy wejść na stonę PWiK Węgrów i obejrzeć film, klikając w delfinka.

Dziękujemy PWiK Węgów za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

 

 

 

 

Wycieczka autokarowa 

18 maja (czwartek) wybraliśmy  się na wycieczkę do Borzych.  Odwiedziliśmy  Wioskę Indiańską  "Fort Hantajo", który  zlokalizowany jest   na polanie w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Poprzez zabawę, gry, aktywne zwiedzanie dzieci nie tylko wzbogacały wiedzę, ale rozwijały swoją sprawność ruchową, pokonywały napotkane przeszkody w lesie. Dziękujemy Paniom Joannie  i Elizie za zaangażowanie w życie naszej grupy.

 

Trzeba było  również uwolnić się z pajęczyny.

 

 

 

 

 Uczestnicząc w warsztatach rękodzieła  dzieci doskonaliły sprawność manualną, koncentrację uwagi i cierpliwość.

 

Zabawy w piaskownicy

Pogoda dopisuje. Jagódki chętnie bawią się w piaskownicy. Dzisiaj  17.05.2017 r. dwa razy przed obiadem i zaraz po.

 

 

więcej zdjęć 

 

   16 maja byliśmy na przedstawieniu ekologicznym w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Jagódki obejrzały go z wielkim zainteresowaniem

 

Chętni pomocnicy, którzy segregowali odpady

 

 

 

Udało się oczyścić wyspę.

 

Majowa łąka

 15 maja grupa Jagódek wybrała się na wycieczkę pieszą, by podziwiać piękno majowej łąki. Dzieci oglądały kwiatki i zwierzęta w ich naturalnym środowisku - łace. Ptaki piękny dawały koncert, kwiaty zachwycały swą urodą a pracowite mrówki, żuczki i pszczółki uwijały się w swej codziennej pracy.  

   

   

 

 

 

Przedstawienie dla rodziców.

Dnia 12. 05.2017 r. Jagódki zaprezentowały ekologiczne przedstawienie "Jak miś Bąbelek o las dbał i wszystkie odpady segregował" swoim rodzicom

"Bo choć mamy mało lat kochamy tak bardzo świat i jeśli ma pięknie być to musimy o to dbać, to musimy dobrzy być"- tak śpiewały dzieci.

 


 

 

 

Święto Polskiej Niezapominajki

Dnia 11.05.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła  się uroczystość Dzień Polskiej Niezapominajki. Tym Świętem Przyrody zakończony został autorski program ekologiczny " Przyjaciel Przyrody - To Ja!" wdrażany od 17.10. 2016 r.Jagódki zaprezentowały  ekologiczne przedstawienie pt.: "Jak miś Bąbelek o las dbał i wszystkie odpady segregował", a dzieci z pozostałych grup uświetniły ten występ swoimi tańcami.Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, sponsorzy. Wszystkie dzieci za za swoje starania na rzecz przyrody, aktywny udział w programie  otrzymali odznaki i dyplomy. Dziękujemy Pani Annie za opracowanie wzoru znaczka.

 

 

więcej zdjęć 

 

"Niezapominajki to są kwiatki z bajki..." Posadzone w ogrodzie przedszkolnym będą nam przypominać  to wydarzenie. 

 

więcej zdjęć 

 

 

Uwaga Rodzice!

 

Dnia 11V w przedszkolu odbędzie się Święto Polskiej Niezapominajki.

Tego dnia zostaną wręczone odznaki i dyplomy wszystkim uczestnikom programu ekologicznego "Przyjaciel Przyrody - To Ja!" przez zaproszonych gości.

Dzieci zaprezentują krótki program artystyczny wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola.

Wystąpią w strojach z garderoby przedszkolnej.

 

 

 

Eko- zabawy, zagadki dla naszej przedszkolnej gromadki

 

   Z naszej grupy w eko zabawach wzięło udział 25 osób. Wszyscy prawidłowo wykonali zadanie. Otrzymaliście sprawność Przyjaciel Przyrody - To Ja!

 

Prace z odpadów

Z okazji Dnia Ziemi

Jagódki okazały się bardzo pomocne w ozdabianiu prac z odpadów

 

Okazało się, że można się nimi fajnie bawić

 

 

więcej zdjęć 

 

 

Dzień Ziemi

Dnia 25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Święta Ziemi. Jagódki obejrzały przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy Krasnali pod kierunkiem Pani Ewy Wyszomierskiej. Aktywnie uczestniczyły w zabawach i zadaniach poszerzając swoje wiadomości na temat ochrony naszej planety Ziemi. Wykonały plakat "Woda to życie". Na uroczystości zostały rozdane dyplomy-  wszystkim uczestnikiom "Zbiórki makulatury".

 więcej zdjęć

 

NIE ŚMIECĘ- SEGREGUJĘ - IV etap programu Przyjaciel Przyrody - To Ty!

 Dnia 21 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Piotra Naporę, przedstawiciela PGK Sp. z o.o. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat segregacji odpadów, utrwalały kolory i poznawały przeznaczenie kolorowych worków. Poprzez zabawę i śpiew piosenek o tematyce ekologicznej wiedzą, że o najbliższe środowisko każdy musi dbać.

 

 

więcej zdjęć 

 

Akcja Sprzątanie Świata

Jagódki wraz z koleżankami i kolegami z innych grup ochoczo uczestniczyły w akcji Sprzątanie Świata. Wyposażone w jednorazowe rękawiczki w zależności od możliwości porządkowały teren przedszkola i jego najbliżsazej okolicy. Bo jeśli ma pięknie być, to musimy o to dbać!

 

więcej zdjęć 

Po południu Jagódki utrwalały wiadomości na temat segregacji odpadów i ich ponownego wykorzystania

 

więcej zdjęć 

 

Świąteczne prace dzieci z życzeniami WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 

Odwiedziny (13.04.2017 r.)

Dzisiejsze popołudnie było pełne niespodzianek, które  przygotowały Magda i Natalia -uczennice IV klasy Szkoły Podstawowej, wychowanki przedszkola. Zaproponowane zabawy bardzo się Jagódkom spodobały. Dziękujemy za miłe i pełne niespodzianek odwiedziny.

 

 

 

więcej zdjęć 

Kiermasz Wielkanocny

Dnia 07.04.2017 r. wybraliśmy się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury  na widowisko obrzędowe w wykonaniu Zespołu Ludowego "Węgrowianie". Obejrzeliśmy również ekspozycje świąteczne na Kiermaszu Wielkanocnym.

 

więcej zdjęć 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

     Dnia 03.04.2017 r. Jagódki aktywnie uczestniczyły w  hapenningu pod hasłem "Nie zarażę się autyzmem ale mogę optymizmem!" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy na Rynku Mariackim. Wspólna zabawa przy muzyce i kolor niebieski to, to co dzieci zapamiętały najbardziej. Ogłoszone zostały również wyniki regionalnego konkursu plastycznegoo "Świat autyzmu na niebiesko" nasza grupa zajęła III miejsce.

 


 więcej zdjęć

 

 

 

Dnia 30. 03. 2017 r. (czwartek) grupa Jagódek oglądała eko- teatrzyk słowno- muzyczny pt." Śmieciostworki" w wykonaniu dzieci z grupy "Gwiazdeczek" pod kierunkiem p. Darii. Dzieci wysłuchały wierszy i piosenek o tematyce przyrodniczo-ekologicznej oraz utrwaliły zasady zachowywania się w lesie i dbania o przyrodę. 

  

     

 

Wiosenne kwiaty

Prace dzieci zainspirowane obserwacjami

 

 

Wycieczka (29.03.2017)

Wybraliśmy się dzisiaj na wiosenną wycieczkę. Po drodze zatrzymaliśmy się przy sklepie ogrodniczym w sąsiedztwie przedszkola.

 Następnie udaliśmy się do Państwa Rychlik, dzięki ich gościnności Jagódki mogły obejrzeć różne rośliny, które wiosną sadzimy w ogrodach nie tylko z nasion, ale i sadzonek. Zatrzymywaliśmy się na chwilę przy wszystkim tym co potrzebne jest nie tylko w sianiu i sadzeniu, ale i w pielęgnacji roślin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rzeczy dla psa i kota.

Dziękujemy za miłe przyjęcie.

 

 

więcej zdjęć

 

Bociany

Jagódki wykonały prace, które stanowią wiosenną dekorację szatni.

 

 

 

Ćwiczenia gimnastyczne

W oczekiwaniu na ćwiczenia, tym razem z szarfami.

Dzień Wody

   24 marca po południu Jagódki uczestniczyły w bardzo ciekawym wydarzeniu. Pani Ewa wraz z grupą Gwiazdeczek z okazji Dnia Wody  przygotowała wiele atrakcji ukazując znaczenie wody.

więcej zdjęć 

 

Wiosna w sali - 22 marca 

       Jagódki  poprzez zabawy badawcze i obserwację poznają potrzeby roślin. Rozumieją również jaką rolę odgrywa w naszym życiu woda.

(22 marca Dzień Wody). Wdrażane są do oszczędnego gospodarowania.

 

Witaj Wiosno

21 marca powitaliśmy w naszym przedszkolu Wiosnę. Jagódki zaprezentowały przedstawienie pt.: "Witaj Wiosno".

Były wiosenne zagadki i różne zadania do wykonania.

 

Jagódki miały za zadanie wykonać wiosenne słonko.

 

 

Odbyła się prezentacja prac pt.: "Zwiastun Wiosny" (realizacja programu Przyjaciel Przyrody - To Ja!"). Wszyscy Przyjaciele Przyrody poprawnie wykonali zadanie i otrzymali gromkie brawa. Z naszej grupy wpłynęło 24 prace płaskie i przestrzenne.

WIĘCEJ ZDJĘĆ 

 

Z okazji święta Wiosny nasz Gucio ma swoją tabliczkę z informacją.

 

 

Odbył się także  wiosenny pochód

 

 

 

 

 

Ćwiczenia gimnastyczne (17.03.2017 r.)

Jagódki bardzo lubią piątki, bo  wówczas są ćwiczenia gimnastyczne. Ostatnio były ćwiczenia przy muzyce z wykorzystaniem obręczy, rozwijające sprawność ruchową i rozładowujące napięcia. Mamy również swój sportowy okrzyk.

.

 

więcej zdjęć 

 

 

W dniu dzisiejszym (14.03.2017 r.) Jagódki obejrzały przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: "Kolorowe kosze" w wykonaniu dzieci z grupy Biedronki.

 

Zielony ogródek

Dnia 03.03.2017 r. Jagódki poznały potrzeby roślin. Posadziły pietruszkę i cebulę w kąciku przyrody.

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Dnia 03.03.2017 r. w ramach realizacji programu Kubusiowi przyjaciele Natury Pani Kasia przeprowadziła zabawy ruchowe z wykorzystaniem woreczków pod hasłem "Ruch to ważna sprawa Kubuś dzieciom podpowiada".

 

Pies moim przyjacielem.

Jagódki wzbogaciły wiedzę na temat psa i kota, poznały potrzeby. Zrozumiały, że zwierzątko wymaga opieki ze strony właściciela. Wykonały pracę plastyczną, nazwały swoje papierowe pieski.

 

 

Akcja "Daj się wkręcić-  zbieram i pomagam innym"

   Zakończyła się w przedszkolu akcja wdrażana w ramach realizacji programu autorskiego Przyjaciel Przyrody- To Ja!

Korki plastikowe dzieci wraz z rodzicami zbierali przez cały miesiąc luty  włączając całe rodziny i znajomych, aby było ich jak najwięcej. Z grupy Jagódek w akcji wzięło udział 22 osoby. W tej akcji  wszyscy są wielcy, nie za to ile przynieśli korków, ale za to na jaki cel je przekazali.Wszystkie korki zostały przekazane  byłemu wychowankowi przedszkola - Konradowi G.

W imieniu Konradka, jego mamy i pracowników przedszkola wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję.

 

 

JAGÓDKI 

 

Realizując program Kubusiowi Przyjaciele Natury Jagódki  dzisiaj (10. 02.2017 r.) wzbogaciły wiedzę na temat segregacji odpadów oraz recyklingu, ich powtórnego wykorzystania.

Z opakowań powstały instrumenty.  Dzieci bawiąc się  rozwijają swoje umiejętności muzyczne oraz przyswajają znaczenie trudnych pojęć.

 

 

Marchewkowy Przyjaciel Przyrody (08.02.2017 r.)

 

Jagódki wzbogacają wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą jak ważne dla zdrowia są warzywa, zwłaszcza marchewka. Narysowały Kubusiowi Marchewkowych Przyjaciół i schrupały marchewkę.

 

Podsumowanie II etapu programu Przyjaciel Przyrody-  to Ja!

Mały Ornitolog

7 lutego 2017 r. Jagódki otrzymały gromkie brawa za aktywne uczestnictwo w działaniach na rzecz przyrody- dokarmianie ptaków. Każdy przedszkolak zdobył sprawność: Znawca i Przyjaciel Ptaków.

 

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY (07.02.2017 r.)

Dzisiaj Jagódki poznały Kubusia i chcą zostać jego przyjaciółmi. Szanować przyrodę, dbać o zwierzęta i rośliny, zdrowo się odżywiać i uprawiać sport, segregować odpady. Cała społeczność przedszkolna przystąpiła do programu Kubusiowi Przyjaciele Natury.

więcej zdjęć 

 

BAL KARNAWAŁOWY

1 marca 2017 r. odbył się w naszym przedszkolu bal przebierańców. Jagódki wcieliły się w różne postacie ze świata Fauny i Flory.

 

 

Oczywiście oprócz tańca  była chwila na odpoczynek

Na balu nie może zabraknąć baloników i masek

Jagódki coraz sprawniej posługują się nożyczkami. Wycinały balony z kolorowego papieru , oczywiście po śladzie oraz ozdabiałyzgodnie z własnym pomysłem balony i maski.

Dzień Babci i Dziadka (24.01.2017 r.)

Jagódki zaprezentowały dzisiaj swoim kochanym Babciom i Dziadkom wiersze, piosenki, tańce z okazji ich Święta. Wręczyły laurki , zaprosiły na tort i do wspólnego tańca.

 


więcej zdjęć 

 

Pamiętamy o ptakach zimą

Jagódki systematycznie dokarmiają ptaki w przedszkolnym ogrodzie. Jak tylko pogoda na to pozwala patrolujemy ogród i  sprawdzamy wszystkie karmniki.

 

 

więcej zdjęć 

 

 

Zimo- baw się z nami

Jagódki chętnie korzystają z uroków zimy.

 

 

 

więcej zdjęć 

 

 

Skrzydlaty Przyjaciel (1-13 stycznia)

Jagódki z wielkim zainteresowaniem oglądają ekspozycję prac plastycznych  na temat "Skrzydlaty przyjaciel" (realizacja programu Przyjaciel Przyrody - To Ja!), z których powstanie atlas przyrodniczy Z naszej grupy zaangażowało się 26 osób. Dzieci nie tylko wzbogacają swoją wiedzę na temat ptaków, ale również rozwijają zainteresowania otaczającą nas przyrodą.

 

 

 

 

Wesołych Świąt 

Prace dzieci stanowiły świąteczną dekorację przedszkola.

     


 

18.12.2016 r. odbyła się uroczystość choinkowa w Węgrowskim Ośrodku Kultury.  Jagódki prezentowały taniec  przebrane za świąteczne Śnieżynki.

 

 

 

 

 

 

Dnia 16 grudnia 2016 r.(piątek)  grupa Jagódek obejrzała inscenizację pt. "Choinka i dzieci" w wykonaniu dzieci z grupy Biedronek. Piękna  inscenizacja przybliżyła dzieciom tradycję bożonarodzeniową - ubierania choinki i wprowadziły w świąteczny, radosny nastrój oczekiwania na święta.  

   


 

Zdrowe zęby mam, bo o nie dbam

W tym tygodniu Jagódki bawiąc się z królikiem Pampisiem uczą się jak dbać o higienę jamy ustnej, jak zapobiegać próchnicy.

 więcej zdjęć

 

Spotkanie z leśniczym

      12 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Bogdana Wyszyńskiego z Leśnictwa Miedzanka- szkółka Ludwinów. Powitaliśmy go wierszem pt:"Opiekun zwierząt". Leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, wzbogacił wiedzę na temat ptaków. Pokazał na jakiej wysokości należy zawieszać karmniki i przysmaki dla ptaków. Wykonane wraz z rodzicami karmniki i zgromadzona karma wywarła na naszym gościu ogromne wrażenie. Pan leśniczy pochwalił nasze działania na rzecz przyrody- akcję dokarmiania ptaków w przedszkolu i w swoich ogrodach . Zachęcał do systematycznego dbania o ptaki, które podziękują nam swoim śpiewem. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy  włączyli się w naszą akcję.

 

 

 

więcej zdjęć

 

Mikołajki  (6XII)

W tym roku również Mikołajowi nie udało się w porę schować w kominie. Jagódki mają nawet z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia.

 

 więcej zdjęć

Oczywiście nie zabrakło zabaw na śniegu, bałwanka i przejażdżki na sankach.

 

 więcej zdjęć

Wystawa w WOK

 W poniedziałek 5 XII wybraliśmy się na spacer, odwiedziliśmy Węgrowski Ośrodek Kultury, w którym obejrzeliśmy wystawę prac "Coś dla drzewa, z drzewa lub o drzewie". Dzieci z wielką radością  odnajdywały swoje prace.

 

 

więcej zdjęć

Prace Jagódek- "Coś dla drzewa, z drzewa lub o drzewie"- realizacja programu "Przyjaciel Przyrody- To Ja!"

więcej zdjęć

 

W śniegu cały świat...

Pierwsze zabawy dzieci w  krainie jak z bajki.  Odwiedziliśmy również Pszczółki, które ulepiły bałwanka , pierwszy bałwanek w tym roku.

               

 

więcej zdjęć

 

 

Dziś - 28.11. 2016 r. (poniedziałek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczyście Światowy Dzień Pluszowego Misia i Święto naszego Patrona przedszkola - pana Czesława Janczarskiego. Do wspólnego świętowania dzieci zaprosiły swoje misie przyniesione z domu. Były zabawy, tańce i słuchanie utworów literackich naszego patrona w wykonaniu lauratów Konkursu Recytatorskiego, oglądanie prezentacji multimdialnej oraz nagrody i niespodzianki a także coś słodkiego. to był dzięń pełen wrażeń.

 

             

  

  

  

 

Kochasz Dzieci- Nie Pal Śmieci!

 25 listopada odbyły się zajęcia mające na celu:

-   zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, jakie przynosi spalanie odpadów w paleniskach domowych,

- wpływ spalanych śmieci na zdrowie ludzi, zwierząt, na środowisko,

- kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat.

- popieranie inicjatywy Urzędu Miasta Węgrowa.

     Zachęcam Jagódki do udziału w konkursie:" Kochasz dzieci - nie pal śmieci".

Organizatorem jest Urząd Miasta Węgrów (więcej informacji na stronie głównej przedszkola).

 

 więcej zdjęć

Przyjaciel Przyrody- To Ja!

  Odbyło się również podsumowanie pierwszego etapu programu ekologicznego "Drzewo nasz skarb". Jagódki zdobyły dzisiaj sprawność: Znawca i Przyjaciel Drzew. Odbyliśmy wspólny patrol po przedszkolnym ogrodzie, wykonaliśmy wszystkie zadania. Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie Dzieciom i Rodzicom.

 

więcej zdjęć 

Super zabawa

   Jagódki dzięki sprzyjającej  listopadowej pogodzie miały okazję przetestować nową zjeżdżalnię. Nie tylko kolorystyka przyciąga wzrok, ale jakie emocje towarzyszą podczas korzystania. Zdaniem dzieci jest super!

 

 

 

 więcej zdjęć

 

Spacer - obserwacje przyrodnicze- 18.11.2016 r.

    Korzystając z ładnej pogody, jak na tę porę roku wybraliśmy się na spacer. Oczywiście swoje obserwacje rozpoczęliśmy od naszego ogrodu.

Dzieci zauważyły,że na drzewach prawie już nie ma liści.

 

Odwiedziliśmy również naszego Gucia

 

 

 

Zatrzymaliśmy się na chwilę przy wierzbie płaczącej, która w porównaniu z innymi drzewami liściastymi ma jeszcze dużo liści.

 

 

 Odnależliśmy po drodze bardzo wysokie drzewo iglaste- świerk.

 

 

 Nasze obserwacje zakończyliśmy omówieniem pogody i zabawą w puszczanie latawca- szkoda, że nie było wiatru.

 

 

Nasze domy

  Jagódki coraz sprawniej posługują się nożyczkami, wycinały elementy domu po narysowanych liniach. Okna, albo po liniach, albo samodzielnie. Następnie składały z części w całość i powstały  ich domy w takich kolorach jak chciały.

 

Zapamiętaj proszę, kiedy będziesz w lesie zachowuj się grzecznie- potrafisz to przecież! 

       15 listopada odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny o darach jesieni , kłopocie muchomorków. Swoimi strojami ukazały piękno jesiennej przyrody. Wykonały muchomorki, które przypominać im będą, że nie należy ich zrywać, bo to grzyby trujące. Niszczyć ich również nie wolno- bo są one ozdobą lasu. Wszyskie działania dzieci przybyli goście nagradzali brawami.

 więcej zdjęć

 Spotkanie z przyrodnikiem

      14.11.2016 r. Jagódki uczestniczyły w spotkaniu z   Panem Ireneuszem Kaługą -  przyrodnikiem z Grupy Ekologicznej z Siedlec, który zaprezentował dzieciom ciekawe informacje na temat życia i wędrówek bocianów. Gościa zaprosiła do naszego przedszkola Pani Małgorzata Trojanowska.

 

Jesienny koncert

9 listopada Jagódki zaprezentowały swoje pierwsze przedstawienie pt. "Jesienny koncert", kolegom i koleżankom z przedszkola. Wszystkim bardzo się podobało.

 

 

Dzieciństwo bez próchnicy

     Dziś 07.11.2016 r.   Jagódki poznały królika Pampisia, który zachęca wszystkie dzieci do dbania o higienę jamy ustnej. (więcej informacji na temat projektu na stronie głównej przedszkola w zakładce "Dzieciństwo bez..."

 

 

 

Kolorowy świat- arteterapia

  Malowanie palcami to nie tylko  doskonała zabawa kolorami, ale również relaksacja, rozluźnienie, wyrażanie własnych emocji, rozładowywanie negatywnych napięć. Prace powstały pod wpływem muzyki pt.: "Malowała jesień"

 

 

Przyszła do nas pani Jesień

25 października Jagódki  obejrzały przedstawienie przygotowane przez Biedroneczki, które i tym razem swoim występem nas zachwyciły

 

 

 Jesienne drzewo

   Z wielkim zaangażowaniem dzieci wykonały tę pracę plastyczną , bo było to  dla nich coś nowego. Pień drzewa i gałązki - to odrysowana ręka dziecka, kolorowe listki wykonały korkiem, który zanurzały w różnych kolorach farb.

 

Dzień pełen wrażeń

  Wielkie wydarzenie w grupie Jagódek. Posadziliśmy pierwsze nasze drzewo w ogrodzie przedszkolnym- 19.10.2016 r.

Posadzony dąb nazwaliśmy Gucio. Jak urośnie będzie dąb Gustaw.

 

 

 

więcej zdjęć

 Były również jesienne porządki. Grabienie liści okazało się fajną zabawą a  posługiwanie  grabiami nie sprawiało Jagódkom trudności.

 

więcej zdjęć

  Drzewa w naszym ogrodzie  nie tylko zachwycają swoim wyglądem. Otaczamy je szczególną troską, bo są dla nas ważne.

 

 więcej zdjęć

 

 

Magiczne książki

    We wtorek 18 X odwiedziliśmy Bibliotekę Pedagogiczną w Węgrowie i obejrzeliśmy wystawę  "Magiczna podróż po literaturze" "Różne oblicza książki". Zaprezentowane pozycje okazały się naprawdę magiczne. Były książki: kształtu, smaków i zapachów,  książki 3D, książka z dziurą, czarna książka kolorów  i wiele innych -   bardzo ciekawych . Dzieci świetnie się bawiły, jeszcze takich książek nie widziały.

 więcej zdjęć

 

     Dzień Drzewa

  17 października Pani Dorota Bałdyga przygotowała w naszym przedszkolu Święto Drzewa. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy m.in. do czego są nam potrzebne drzewa, co z nich możemy uzyskać i jak dbać o nasze drzewa żeby rosły jak najdłużej. Braliśmy udział w ciekawych konkursach i przygotowaliśmy nasze drzewa, które można zobaczyć w kąciku regionalnym.

 

 

 

 więcej zdjęć

 więcej zdjęć

 

 

 

   Wycieczka

    14 października wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Szkółkarskiego. Oczywiście pojechaliśmy tam autokarem. Dzieci nie tylko wzbogaciły wiedzę na temat  drzew i krzewów ozdobnych, owocowych oraz kwiatów. Dowidziały się jakie potrzeby mają rośliny: pielęgnacja, podlewanie, nawożenie, ściółkowanie, okrywanie. Poznały również rośliny trujące tj.: cis, kruszynka, ostrokrzew.  Mogły również dzielić się swoją wiedzą, spostrzeżeniami i wrażeniami. Miały również możliwość zwiedzić okolicę.

   Dziękujemy Pani Katarzynie Skwierczyńskiej oraz Państwu Jadwidze i Zenonowi Kowalik za okazaną nam  gościnność. Otrzymane wrzosy posadzimy w swoich ogródkach i będziemy o nie dbali. Dziękujemy!

 

 

 więcej zdjęć

 

Jesienne skrzaty

 Były jesienne ludki teraz przyszła pora na jesienne skrzaty. Jagódki przyklejały liście zebrane w przedszkolnym ogrodzie, zasuszone w katalogach. Dorysowywały markerami brakujące elementy.

 

 

W poszukiwaniu Zielonej Planety

    We wtorek 11.10.2016 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Węgrowskiego Ośrodka Kultury na pierwsze przedstawienie teatralne o   tematyce ekologicznej w wykonaniu Artystów Teatru Krakowskiego.

 

 

 

 

 

Jesienne stworki

    Zgromadzone w kąciku przyrody  jesienne skarby stanowią inspirację do wielu zabaw. Dzieci układają z nich różne wzory, tworzą własne  kompozycje, przeliczają. Z pomocą nauczycielek wykonały również "stworka". Zapału i pomysłów dzieciom nie brakowało. Były to ludziki, zwierzątka, pojazdy. Cierpliwie wkładały wykałaczki w przygotowane otwory, a z plasteliny doklejały pozostałe elementy.


 

 

 

 

Jesień w lesie.       

        W piątek - 28 września korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na jesienną wycieczkę do lasu. Zabawy w poszukiwaczy jesiennych skarbów bardzo się dzieciom podobały. Wszystkie zebrane okazy umieściliśmy w kąciku przyrody.

 

Bezpieczny na drodze.

    Poprzez zabawę dzieci utrwalają właściwe zachowania na ulicy.Pozostawiony przez goszczących w naszym przedszkolu przedstawicieli WORD z Siedlec  "Autochodzik" bardzo się naszym Jagódkom spodobał.

 

  więcej zdjęć

Igrzyska Przedszkolaka

      Dnia  20.09.2016 r. Jagódki brały udział w zorganizowanych przez Miasto Węgrów Igrzyskach Przedszkolaka, które odbyły się na boisku Orlik. Sportowe zmagania  przeplatane były zabawami tanecznymi na świeżym powietrzu. Jagódki świetnie się bawiły w towarzystwie koleżaneki i  kolegów z  zaproszonych  Przedszkoli. 

 

 

 

 Dnia 19.09.2016 r. (poniedziałek) grupa "Jagódek" wybrała się ponownie na pieszą wycieczkę, tym razem do Ogródków Działkowych "OAZA" w Węgrowie. Dzieci zobaczyły rosnące w środowisku naturalnym warzywa i owoce, nazywały je, a z niektórymi się zapoznały. Podziwiały też piękno jesiennych sadów i ogrodów i rozwijały zainteresowania przyrodnicze.   

    

                            

 

 

      W poniedziałek 12.09.2016 r.  grupa "Jagódek" wybrała się na pieszą wycieczkę nad rzekę Liwiec w ramach tematu " Wspomnienia z wakacji ". Dzieci podziwiały piękno naszej przyrody i przywoływały wakacyjne wspomnienia, bawiły się też na placu zabaw.

 

 

   

   

 

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry