Odwiedziło nas:
138833 osób

 

 ŚWIETO MUZYKI

We wtorek 19 czerwca, Krasnale obchodziły Święto Muzyki. Z tej okazji wspólnie z Rodzicami, dzieci przygotowały w domu oryginalne instrumenty muzyczne. Były zabawy z chustami w rytm muzyki i alompaniowanie na własnych instrumentach do znanych dzieciom melodii.

 

 

Zobacz zdjęcia

 

ZAKOŃCZENIE ROKU KATECHETYCZNEGO

W poniedziałek 18 czerwca 2018, Krasnale brały udział we Mszy Świętej, która odbyła się o godzinie 10.00 w Bazylice Mniejszej. Po zakończonej Mszy, dzieci wręczyły kwiaty księdzu Proboszczowi i p. Katechetce z podziękowaniami za cały rok pracy

 

Zobacz zdjęcia

 

BĘDĘ UCZNIEM

W piątek, 15.06.2018, Krasnale udały się z wizyta do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, gdzie wzięły udział w lekcji przeprowadzonej przez p. E. Szcześnik w klasie I. 

Krasnale, zasiadły w ławkach jak prawdziwi uczniowie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Było też wspólne śpiewanie i zabawy z chustą animacyjną.

Zobacz zdjęcia

 

DZIEŃ KSIĄŻKI

W piatek, 08.06.2018, obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Książki. Podczas prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez p. Alinkę, dzieci mogły zapoznać się ze sposobem powstawania książek, były też zagadki słuchowe dotyczące znanych bajek oraz wręczenie dyplomów dla najlepszych Czytelników. W naszej grupie najlepszym Czytelnikiem był Łukasz G. GRATULUJEMY!!!

Zobacz zdjęcia

 

06.06.2018r.

 

Warsztaty dla dzieci „Instrumenty Świata”, które prowadził „Zibi” Zbyszek. Dzieci poznały instrumenty perkusyjne z różnych stron świata.

 

Zobacz zdjęcia... 

 

Dnia 04.06.2018r. Krasnale uczestniczyły w zawodach sportowych na „Orliku”. Były również dzieci z węgrowskich przedszkoli. Organizacją zajął się Pan Michał Rybak, a pomagali mu licealiści. Za to wszystkim im dziękujemy.

 

Zobacz zdjęcia...

 

 

„PLAŻA” praca zbiorowa wykonana z piasku i kamyków zebranych na placu przedszkolnym.

 

 

 

OLIMPIADA W JARZYNOWIE

18 maja, Krasnale były na wycieczce w Parku Zabaw ARGO CITY w miejscowości Głęboczyca. Chociaż pogoda trzymała nas cały czas w niepewności, wyjazd mozna udać za bardzo udany. Olimpiada rozpoczęła się od zapalenia znicza olimpijskiego, wciągnięcia flagi olimpijskiej na maszt oraz wytłumaczenia na czym polega zasada fair play w sporcie. Nasi Olimpijczycy brali udział w następujących konkurencjach: marchewkowa sztafeta, skok w dal, rzut burakiem do celu, warzywne wyścigi, slalom z ziemniakiem. Ponadto dziei brały udział w takich atrakcjach jak: przejażdżka wozem po okolicy, kopalnia złota, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa - tyrolka, połów drewnianych rybek.

Na olimiadzie nie było przegranych, wszyscy uczestnicy otrzymali gipsowe medale.

Zobacz zdjęcia 1

Zobacz zdjęcia 2

Zobacz zdjęcia 3

 

 

STRAŻ POŻARNA

Dziś dnia 16.05.2018r. Krasnale były na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej. Obejrzeliśmy wszystkie wozy strażackie i ich wyposażenie, strój strażaka. Dzieci poznały jak trudna jest ta praca. Były świadkami prawdziwej akcji- wyjazd do palącego się samochodu.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

BEZPIECZNY PIESZY

Wiosna to czas spacerów, częstej jazdy na rowerze, aktywnego spedzania czasu. 09 maja "Krasnale" utrwaliły zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym. Pomoce dostarczone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, doskonale spełniły swoje zadanie.

Zobacz zdjęcia

 

DZIEŃ AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ

 

Dnia 10 maja odbył się Dzień Aktywności Ruchowej, który organizowała pani Marlena. Były występy „Biedronek” oraz wspólne zabawy. Na podwórku dzieci mogły rozwijać swoją aktywność poprzez różne gry i zabawy.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

DZIEŃ ZIEMI

Dnia 23 kwietnia , Krasnale brały udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Dzieci wysłuchały opowiadania M. Kownackiej "Broda dziada Drzeworada", utrwaliły wiadomości na temat segregacji odpadów. Były też zabawy ruchowe i wspólne śpiewanie.

Zobacz zdjęcia

 

19.04.2018r.

Odwiedziła nas Nela Zawadzka absolwentka naszego Przedszkola, która uczestniczyła w The Voice of Kids. Dotarła tam do finału. Specjalnie dla nas wykonała kilka piosenek.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Dziś 12.04.2018r. Krasnale samodzielnie robiły zdjęcia wiosennych kwiatów.

 

  

Zobacz zdjęcia...

 

NIEBIESKI HAPPENING

Dnia 06 kwietnia, Krasnale brały udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na Rynku Mariackim. Organizatorem obchodów był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Węgrowie i Stowarzyszenie "SPONIA - Węgrów".

Podczas zabaw integracyjnych wszyscy zgodnie "świecili na niebiesko" unosząc w górę niebieskie baloniki. Hasło przewodnie obchodów brzmiało: "NIE ZARAŻĘ CIĘ AUTYZMEM, ALE MOGĘ OPTYMIZMEM"

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 03.04.2018r. odwiedziła naszą grupę p. Justyna Rabińska studentka geologii. Przyniosła i opowiedziała ciekawe rzeczy o skałach i minerałach skorupy ziemskiej z przed wielu milionów lat. Dzieci miały możliwość wzbogacić swoje wiadomości na ten temat.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

Dnia 26 marca dzieci były w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Oglądaliśmy nową wersję „Jaś i Małgosia”. Zamiast Baby Jagi była dietetyczka. Krasnale poszerzyły swoje wiadomości na temat zdrowych produktów do jedzenie.

 

Zobacz zdjęcia...

 

21 marca to również Światowy Dzień Dzieci z Zespołem Downa. Nasza grupa też tego dnia go obchodziła i jak wszyscy w tym dniu mieliśmy skarpetki nie do pary. Symbol tego dnia. Krasnale uczą się tolerancji dla wszystkich bez wyjątku.

 

Zobacz zdjęcia... 

 

21 marca- Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie dzieci były ubrane w barwy wiosenne. Dzieci z całego przedszkola uroczyście przywitały wiosnę. Były śpiewy, zagadki i wspólna zabawa, którą prowadziła Pani Kasia.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

W piątek 09.02.2018r. Krasnale odwiedziły Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II. Obejrzeliśmy wystawę prac konkursowych uczniów z okazji 155. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem 3 lutego 1863.

Pielęgniarka szkolna pani A. Tabor opowiedziała dzieciom o swojej pracy w szkole, o zdrowych produktach w szkolnym sklepiku.

Nasza grupa spotkała się z dyrektorem szkoły panem Krzysztofem Litką.

Uczestniczyliśmy w lekcji geografii prowadzonej przez panią Barbarę Czapską. Utrwaliliśmy wiedzę na temat skał i minerałów znajdujących się w skorupie ziemskiej. W lekcji tej towarzyszyła nam pani M. Wyrzyk mama Adasia. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt ze szkołą. Spotkaliśmy tam wiele starszych kolegów i koleżanek absolwentów naszego przedszkola.

 

Zobacz zdjęcia...

 

 

02.01.2018r.

Dzisiaj symbolicznie żegnaliśmy „6 lat” poprzez wypuszczenie lampionu, tak jak w ubiegłym roku.  

Zobacz zdjęcia...

 

PRZEDSTAWIEŃ NASTAŁ CZAS

04 i 05 grudnia to dni pełne wrażeń. W poniedziałek dzieci obejrzały przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. "Zabawki w opałach" w Węgrowskim Ośrodku Kultury, we wtorek pojechały do CKiS w Siedlcach na przedstawienie pt. "W pracowni Świętego Mikołaja". Naszym małym widzom podobały sie teatrzyki ale największą atrakcją był chyba wtorkowy przejazd autobusem. :-)

Zobacz zdjęcia

 

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

03 grudnia, Krasnale brały udział w Spotkaniu Mikołajkowym Siedleckiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Zespołem Downa "Zawsze Razem". Dzieci obejrzały tam przedstawienie pt. "Ratujmy Święta" w wykonaniu Pań z siedleckiego Przedszkola, podziwiały tańce dzieci ze Stowarzyszenia, a także zaprezentowały swój układ taneczny. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci dostały "małe niespodzianki".

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 28 listopada 2017 r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz dzień Patrona naszego Przedszkola. Było dużo zabawy, zagadki, konkursy. Dzieci wykonywały różne zadania. Obejrzały również teatrzyk pt. „Miś Uszatek na wsi” w wykonaniu nauczycielek.

 

 

Zobacz zdjęcia...

 

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za wkład w rozwój umysłowy i fizyczny dzieci.

 

21 listopada przyjechało d Przedszkola „Planetarium”. Dzieci miały okazję zobaczyć to, o czym wcześniej się uczyły i wzbogacić swoje wiadomości na temat kosmosu i tego, co się jeszcze w nim znajduje.

 

Zobacz zdjęcia...

 

W poniedziałek 20 listopada pan Rybak poprowadził kolejne ćwiczenia gimnastyczne. Wszystkie Krasnale z niecierpliwością wyczekują na te zajęcia.

 

15 listopada dzieci wykonały latawce, które puszczaliśmy na wietrze.

 Zobacz zdjęcia...

 

W ostatnich dniach w naszej grupie wiele się działo. Dnia 14 listopada pani L. Czarnacka kolejny raz wprowadzała dzieci w świat „Chemii”. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały doświadczenia z „nowymi” substancjami.

Zobacz zdjęcia...

 

W naszej sali powstaje model Układu Słonecznego. Dzieci wykonały już dwie planety: Ziemie i Pluton. W ostatnim tygodniu wykonały Saturna. Poznały też warstwy Ziemi oraz budowę Skorupy Ziemskiej. Przynosiły „skarby Ziemi”, z których powstała ciekawa wystawa. Oglądaliśmy na obrazkach niebo nocą. Dzieci tworzyły własne gwiazdozbiory i nadawały im własne nazwy. Zdobytymi wiadomościami mogły się wykazać podczas „Kosmicznego balu”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

BAL UFOLUDKÓW

30 października odbył się w naszej grupie "Bal Ufoludków". Uczestnicy balu podzieleni byli na cztery drużyny: pomarańczowej, żółtej, srebrnej i złotej gwiazdy.

Zespoły miały do wykonania kilka zadań, m. in.: zaśpiewać piosenkę "Zielone Ufoludki" do podkładu muzycznego (wielkie brawa dla Rodziców), przygotować okrzyk i zaprezentować sposób poruszania się na swojej planecie, na szarym papierze stworzyć "Kosmicznego Przyjaciela". Odbył się również teleturniej "Wiedzy o Kosmosie"(wielkie brawa dla Dzieci, dla których nie było trudnych pytań).

Były też wspólne zabawy przy muzyce i poczęstunek.

Zobacz zdjęcia

 

PRZYGOTOWANIA DO BALU

26 i 27 października, Krasnale bardzo pracowicie spędzały poranki. Skrupulatnie rozwijały cukierki z papierków, odliczały ilości potrzebnych składników, formowały szyszki z ryżu preparowanego, smarowały wafle kremem czekoladowym i przez "przypadek" brudziły palce w masach a potem...

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 19 października Krasnale pracowały w ogródku przedszkolnym. Przy pięknej jesiennej pogodzie sadziły cebulki tulipanów. Każde dziecko dostało cebulkę do wysadzenia w domu. Czekamy do wiosny na efekty.

Potem była wspaniała zabawa z „Jesienią”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Dnia 18 października ćwiczenia gimnastyczne prowadziła w naszej grupie pani Joanna Turemka- fizjoterapeutka. 

 

 

01.10.2017

W POSZUKIWANIU JESIENI

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na dłuższy spacer. Dzieci zamieniły się w małych poszukiwaczy a ich zadaniem było odnaleźć Pania Jesień. Czy nam się to udało, oceńcie Państwo sami.

Zobacz zdjęcia

 

26 wrzesień 2017r.

Wycieczka do Pogotowia Ratunkowego w Węgrowie.

 

 

 

 

Witamy w naszej grupie nowe dzieci Lenkę i Antosia. Witamy nowe Krasnale.

 

 

 

15 września 2017

Krasnale zwiedzały zabytki Węgrowa. Zdjęcia były robione w nietypowych miejscach. Zagadka dla rodziców. Jakie to miejsca? Podpowiedź na zdjęciach.

 Zobacz zdjęcia...

 

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry