Odwiedziło nas:
100193 osób

 

PRZEDSTAWIEŃ NASTAŁ CZAS

04 i 05 grudnia to dni pełne wrażeń. W poniedziałek dzieci obejrzały przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. "Zabawki w opałach" w Węgrowskim Ośrodku Kultury, we wtorek pojechały do CKiS w Siedlcach na przedstawienie pt. "W pracowni Świętego Mikołaja". Naszym małym widzom podobały sie teatrzyki ale największą atrakcją był chyba wtorkowy przejazd autobusem. :-)

Zobacz zdjęcia

 

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

03 grudnia, Krasnale brały udział w Spotkaniu Mikołajkowym Siedleckiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Zespołem Downa "Zawsze Razem". Dzieci obejrzały tam przedstawienie pt. "Ratujmy Święta" w wykonaniu Pań z siedleckiego Przedszkola, podziwiały tańce dzieci ze Stowarzyszenia, a także zaprezentowały swój układ taneczny. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci dostały "małe niespodzianki".

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 28 listopada 2017 r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz dzień Patrona naszego Przedszkola. Było dużo zabawy, zagadki, konkursy. Dzieci wykonywały różne zadania. Obejrzały również teatrzyk pt. „Miś Uszatek na wsi” w wykonaniu nauczycielek.

 

 

Zobacz zdjęcia...

 

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za wkład w rozwój umysłowy i fizyczny dzieci.

 

21 listopada przyjechało d Przedszkola „Planetarium”. Dzieci miały okazję zobaczyć to, o czym wcześniej się uczyły i wzbogacić swoje wiadomości na temat kosmosu i tego, co się jeszcze w nim znajduje.

 

Zobacz zdjęcia...

 

W poniedziałek 20 listopada pan Rybak poprowadził kolejne ćwiczenia gimnastyczne. Wszystkie Krasnale z niecierpliwością wyczekują na te zajęcia.

 

15 listopada dzieci wykonały latawce, które puszczaliśmy na wietrze.

 Zobacz zdjęcia...

 

W ostatnich dniach w naszej grupie wiele się działo. Dnia 14 listopada pani L. Czarnacka kolejny raz wprowadzała dzieci w świat „Chemii”. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały doświadczenia z „nowymi” substancjami.

Zobacz zdjęcia...

 

W naszej sali powstaje model Układu Słonecznego. Dzieci wykonały już dwie planety: Ziemie i Pluton. W ostatnim tygodniu wykonały Saturna. Poznały też warstwy Ziemi oraz budowę Skorupy Ziemskiej. Przynosiły „skarby Ziemi”, z których powstała ciekawa wystawa. Oglądaliśmy na obrazkach niebo nocą. Dzieci tworzyły własne gwiazdozbiory i nadawały im własne nazwy. Zdobytymi wiadomościami mogły się wykazać podczas „Kosmicznego balu”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

BAL UFOLUDKÓW

30 października odbył się w naszej grupie "Bal Ufoludków". Uczestnicy balu podzieleni byli na cztery drużyny: pomarańczowej, żółtej, srebrnej i złotej gwiazdy.

Zespoły miały do wykonania kilka zadań, m. in.: zaśpiewać piosenkę "Zielone Ufoludki" do podkładu muzycznego (wielkie brawa dla Rodziców), przygotować okrzyk i zaprezentować sposób poruszania się na swojej planecie, na szarym papierze stworzyć "Kosmicznego Przyjaciela". Odbył się również teleturniej "Wiedzy o Kosmosie"(wielkie brawa dla Dzieci, dla których nie było trudnych pytań).

Były też wspólne zabawy przy muzyce i poczęstunek.

Zobacz zdjęcia

 

PRZYGOTOWANIA DO BALU

26 i 27 października, Krasnale bardzo pracowicie spędzały poranki. Skrupulatnie rozwijały cukierki z papierków, odliczały ilości potrzebnych składników, formowały szyszki z ryżu preparowanego, smarowały wafle kremem czekoladowym i przez "przypadek" brudziły palce w masach a potem...

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 19 października Krasnale pracowały w ogródku przedszkolnym. Przy pięknej jesiennej pogodzie sadziły cebulki tulipanów. Każde dziecko dostało cebulkę do wysadzenia w domu. Czekamy do wiosny na efekty.

Potem była wspaniała zabawa z „Jesienią”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Dnia 18 października ćwiczenia gimnastyczne prowadziła w naszej grupie pani Joanna Turemka- fizjoterapeutka. 

 

 

01.10.2017

W POSZUKIWANIU JESIENI

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na dłuższy spacer. Dzieci zamieniły się w małych poszukiwaczy a ich zadaniem było odnaleźć Pania Jesień. Czy nam się to udało, oceńcie Państwo sami.

Zobacz zdjęcia

 

26 wrzesień 2017r.

Wycieczka do Pogotowia Ratunkowego w Węgrowie.

 

 

 

 

Witamy w naszej grupie nowe dzieci Lenkę i Antosia. Witamy nowe Krasnale.

 

 

 

15 września 2017

Krasnale zwiedzały zabytki Węgrowa. Zdjęcia były robione w nietypowych miejscach. Zagadka dla rodziców. Jakie to miejsca? Podpowiedź na zdjęciach.

 Zobacz zdjęcia...

 

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry