Odwiedziło nas:
110391 osób

 

W piątek 09.02.2018r. Krasnale odwiedziły Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II. Obejrzeliśmy wystawę prac konkursowych uczniów z okazji 155. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem 3 lutego 1863.

Pielęgniarka szkolna pani A. Tabor opowiedziała dzieciom o swojej pracy w szkole, o zdrowych produktach w szkolnym sklepiku.

Nasza grupa spotkała się z dyrektorem szkoły panem Krzysztofem Litką.

Uczestniczyliśmy w lekcji geografii prowadzonej przez panią Barbarę Czapską. Utrwaliliśmy wiedzę na temat skał i minerałów znajdujących się w skorupie ziemskiej. W lekcji tej towarzyszyła nam pani M. Wyrzyk mama Adasia. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt ze szkołą. Spotkaliśmy tam wiele starszych kolegów i koleżanek absolwentów naszego przedszkola.

 

Zobacz zdjęcia...

 

 

02.01.2018r.

Dzisiaj symbolicznie żegnaliśmy „6 lat” poprzez wypuszczenie lampionu, tak jak w ubiegłym roku.  

Zobacz zdjęcia...

 

PRZEDSTAWIEŃ NASTAŁ CZAS

04 i 05 grudnia to dni pełne wrażeń. W poniedziałek dzieci obejrzały przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. "Zabawki w opałach" w Węgrowskim Ośrodku Kultury, we wtorek pojechały do CKiS w Siedlcach na przedstawienie pt. "W pracowni Świętego Mikołaja". Naszym małym widzom podobały sie teatrzyki ale największą atrakcją był chyba wtorkowy przejazd autobusem. :-)

Zobacz zdjęcia

 

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

03 grudnia, Krasnale brały udział w Spotkaniu Mikołajkowym Siedleckiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Zespołem Downa "Zawsze Razem". Dzieci obejrzały tam przedstawienie pt. "Ratujmy Święta" w wykonaniu Pań z siedleckiego Przedszkola, podziwiały tańce dzieci ze Stowarzyszenia, a także zaprezentowały swój układ taneczny. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci dostały "małe niespodzianki".

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 28 listopada 2017 r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz dzień Patrona naszego Przedszkola. Było dużo zabawy, zagadki, konkursy. Dzieci wykonywały różne zadania. Obejrzały również teatrzyk pt. „Miś Uszatek na wsi” w wykonaniu nauczycielek.

 

 

Zobacz zdjęcia...

 

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za wkład w rozwój umysłowy i fizyczny dzieci.

 

21 listopada przyjechało d Przedszkola „Planetarium”. Dzieci miały okazję zobaczyć to, o czym wcześniej się uczyły i wzbogacić swoje wiadomości na temat kosmosu i tego, co się jeszcze w nim znajduje.

 

Zobacz zdjęcia...

 

W poniedziałek 20 listopada pan Rybak poprowadził kolejne ćwiczenia gimnastyczne. Wszystkie Krasnale z niecierpliwością wyczekują na te zajęcia.

 

15 listopada dzieci wykonały latawce, które puszczaliśmy na wietrze.

 Zobacz zdjęcia...

 

W ostatnich dniach w naszej grupie wiele się działo. Dnia 14 listopada pani L. Czarnacka kolejny raz wprowadzała dzieci w świat „Chemii”. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały doświadczenia z „nowymi” substancjami.

Zobacz zdjęcia...

 

W naszej sali powstaje model Układu Słonecznego. Dzieci wykonały już dwie planety: Ziemie i Pluton. W ostatnim tygodniu wykonały Saturna. Poznały też warstwy Ziemi oraz budowę Skorupy Ziemskiej. Przynosiły „skarby Ziemi”, z których powstała ciekawa wystawa. Oglądaliśmy na obrazkach niebo nocą. Dzieci tworzyły własne gwiazdozbiory i nadawały im własne nazwy. Zdobytymi wiadomościami mogły się wykazać podczas „Kosmicznego balu”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

BAL UFOLUDKÓW

30 października odbył się w naszej grupie "Bal Ufoludków". Uczestnicy balu podzieleni byli na cztery drużyny: pomarańczowej, żółtej, srebrnej i złotej gwiazdy.

Zespoły miały do wykonania kilka zadań, m. in.: zaśpiewać piosenkę "Zielone Ufoludki" do podkładu muzycznego (wielkie brawa dla Rodziców), przygotować okrzyk i zaprezentować sposób poruszania się na swojej planecie, na szarym papierze stworzyć "Kosmicznego Przyjaciela". Odbył się również teleturniej "Wiedzy o Kosmosie"(wielkie brawa dla Dzieci, dla których nie było trudnych pytań).

Były też wspólne zabawy przy muzyce i poczęstunek.

Zobacz zdjęcia

 

PRZYGOTOWANIA DO BALU

26 i 27 października, Krasnale bardzo pracowicie spędzały poranki. Skrupulatnie rozwijały cukierki z papierków, odliczały ilości potrzebnych składników, formowały szyszki z ryżu preparowanego, smarowały wafle kremem czekoladowym i przez "przypadek" brudziły palce w masach a potem...

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 19 października Krasnale pracowały w ogródku przedszkolnym. Przy pięknej jesiennej pogodzie sadziły cebulki tulipanów. Każde dziecko dostało cebulkę do wysadzenia w domu. Czekamy do wiosny na efekty.

Potem była wspaniała zabawa z „Jesienią”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Dnia 18 października ćwiczenia gimnastyczne prowadziła w naszej grupie pani Joanna Turemka- fizjoterapeutka. 

 

 

01.10.2017

W POSZUKIWANIU JESIENI

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na dłuższy spacer. Dzieci zamieniły się w małych poszukiwaczy a ich zadaniem było odnaleźć Pania Jesień. Czy nam się to udało, oceńcie Państwo sami.

Zobacz zdjęcia

 

26 wrzesień 2017r.

Wycieczka do Pogotowia Ratunkowego w Węgrowie.

 

 

 

 

Witamy w naszej grupie nowe dzieci Lenkę i Antosia. Witamy nowe Krasnale.

 

 

 

15 września 2017

Krasnale zwiedzały zabytki Węgrowa. Zdjęcia były robione w nietypowych miejscach. Zagadka dla rodziców. Jakie to miejsca? Podpowiedź na zdjęciach.

 Zobacz zdjęcia...

 

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry