Odwiedziło nas:
138838 osób

 

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy miłych
i bezpiecznych wakacji.  

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za czynny udział w życiu grupy, za pomoc w zorganizowaniu „Kwiaciarni” w naszej Sali, za grządkę kwiatową i zielnik.

 

Szczególne podziękowania dla Pani Aleksandry Rychlik, Magdaleny Wyrzyk, Lucyny Czarnackiej, Elżbiety Kurkus, Oli Polkowskiej, Wioletty Gałązki, Waldki Wąsowskiej, dla Pana Michała Rybaka, Łukasza Podszusa.

 

25.06.2017r.

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w uroczystościach na Rynku Węgrowa. Była to „Artystyczna Przedszkoliada w Krainie Mistrza Twardowskiego” organizowana przez Burmistrza Miasta Węgrowa, Starostwo Powiatowe oraz Węgrowski Ośrodek Kultury.

 

Zobacz zdjęcia...

 

22.06.2017r.

Pan Michał Rybak prowadził zabawy i ćwiczenia gimnastyczne w naszej grupie. Ciekawe zabawy
i sprzęt zapewniły dzieciom wiele atrakcji. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe koszulki.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Tego dnia po południu dzieci miały możliwość przypomnienia i utrwalenia wiadomości z języka angielskiego z Panią Magdaleną Wyrzyk nauczycielką tego języka.

 

Zobacz zdjęcia...

 

21.06.2017r.

Tego dnia Krasnale pożegnały wierszem i piosenką dzieci odchodzące do szkoły.

 

Zobacz zdjęcia...

 

 

14 czerwca już kolejny raz dzieci miały możliwość poznawania tajników chemii z Panią Lucyną Czarnacką. Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.

Zobacz zdjęcia...

 

08.06.2017r.

Dzieci obejrzały bajkę pt. „Księżniczka Tosia i kula mocy” w wykonaniu dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

Tego dnia dzieci uczestniczyły również w obchodach Dnia Książki. Wzięły udział w zabawach, odgadywały zagadki. Dzieci otrzymały dyplomy za największą ilość przeczytanych książek z naszej biblioteki. Z naszej grupy jedno dziecko otrzymało taki dyplom.

 

Zobacz zdjęcia...

    Po południu 8 czerwca Krasnale po raz kolejny brały udział w zajęciach pt."Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy" w ramach realizacji ogólnopolskiego programu "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY". Tym razem dzieci utrwalały pojęcie "recyklingu", rozpoznawały z jakiego materiału zrobiony jest dany przedmiot, podczas zabawy segregowały śmieci, które trzeba zgniatać przed wyrzuceniem np. butelki plastikowe oraz przypomniały sobie proces powstawania surowców i przetwarzania ich. Na zakończenie dzieci wykonały śmieciowe instrumenty muzyczne i różne ciekawe budowle z odpadów np. lornetkę czy domek dla ślimaka. Zabawa była znakomita.

   

   

   

    

    

 

 Dnia 07.06.2017 r. Krasnale wybrały się na wycieczkę pieszą do gospodarstwa ogrodniczego Państwa Elżbiety i Zbigniewa Mieszało. Po gospodarstwie oprowadziła nas Pani Ela, która zapoznała dzieci z wyglądem i nazwami kwiatów szklarniowych, właściwą pielęgnacją i odpowiednimi warunkami potrzebnymi do rozwoju roślin oraz etapami ich wzrostu. Dzieci z wielką przyjemnością spacerowały pośród "kwiatowych dywanow" i z zachwytem podziwiały prezentowane okazy kwiatowe. Dziękujemy za gościnne progi Państwa Mieszało i tak piękną i pouczającą wycieczkę.

  

    

   

     

   

    

    

 

Dnia 06.06.2017r. odbyła się w naszym Przedszkolu uroczystość plenerowa pt. „Miś Uszatek i mali ekolodzy ratują las”. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach, jako duszki leśne.

   2 czerwca 2017 r. Krasnale brały udział w zajęciach i zabawach ruchowych pt." Ruch to ważna sprawa Kubuś dzieciom podpowiada" w ramach realizacji ogólnopolskiego programu "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" wdrażającego wychowanków do zachowań proekologicznych. Tym razem Krasnale wraz z Kubusiem rozwijały sprawność ruchową i fizyczną podczas różnych zabaw i ćwiczeń.

    

  

  

  

  

 

01.06.2017

W dniu swojego święta dzieci miały możliwość samodzielnego malowania twarzy. Były też zabawy balonami i „Poszukiwania skarbu”.

 

Zobacz zdjęcia...

   Tego samego dnia dzieci brały udział w zajęciach badawczych pt."Czy można oczyścić wodę?" w ramach "Klubu Małego Odkrywcy". Dzieci bawiły się w oczyszczanie czyli filtrowanie wody zawartej w słoiku z piaskiem, ziemią i żwirkiem za pomocą "filtra" z waty. Krasnale dowiedziały się jak ważną rolę i znaczenie mają filtry w procesie oczyszczania wody.

    

    

   

Dnia 29 maja obchodziliśmy Święto Mamy i Taty pt. „Przedszkolne spotkanie w gronie rodzinnym”. Dzieci pokazały inscenizację według B. Szelągowskiej „Zgubione Krasnale”. Rodzice wykonali kostiumy do bajki oraz dekoracje. Wszyscy bardzo się starali. Dzieci i rodzice dostali podziękowania i medale w podziękowaniu za cały rok współpracy.

Zobacz zdjęcia...

 

 

Dnia 23 maja dzieci były na wycieczce w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji
w Węgrowie. Krasnale poznawały cykl oczyszczania ścieków, jego kolejne etapy.

Zobacz zdjęcia...


12 maja „W naszym ogródku”- wysadzanie kwiatów wychodowanych i pielęgnowanych przez dzieci.

 

Zobacz zdjęcia...

 


11 maja „Dzień Niezapominajki” w przedszkolu. Krasnale uczestniczyły w programie przygotowanym przez Panią Dorotę Bałdygę.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

10 maja wycieczka do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach. Była tu nauka, zabawa i oglądanie zwierząt.

 

Zobacz zdjęcia...

 

 28 kwietnia w naszej grupie Krasnali obchodziliśmy "Dzień Marchewki" w ramach ogólnopolskiego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Wszyscy bawiliśmy się świetnie, rozwiązywaliśmy zagadki, pomagaliśmy Kubusiowi szukać jego zguby i udało nam się odkryć "marchewkowe skarby". Przy tej okazji nie zabrakło rozmów o charakterze prozdrowotnym, dzieci utrwaliły wiedzę na temat wartości odżywczych i witamin zawartych w marchewce i ich wpływu na życie człowieka.

    

   

    

  

    

    

 25 kwietnia w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Z tej okazji nasza grupa Krasnali zaprezentowała przedstawienie pt."Chora Ziemia" o tematyce ekologicznej. Cała społeczność przedszkolna aktywnie uczestniczyła w zabawach i konkursach o tematyce przyrodniczo- ekologicznej, poszerzając tym samym swoje wiadomości na ten temat. Każda grupa wykonała także plakat o tej tematyce, nasz nosił tytuł "Żyj ekologicznie". 

 

 

 21 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Piotrem Naporą przedstawicielem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Węgrowie, który opowiedział i zaprezentował dzieciom prawidłową segregację śmieci. Dzieci utrwaliły kolory i przeznaczenie worków na odpady. Nie zabrakło też wspólnej zabawy przy piosenkach o tematyce ekologicznej. Po zakończonym spotkaniu cała społeczność przedszkolna, wyposażona w rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci wyruszyła w okolice przedszkola, by "zaczerpniętą wiedzę wcielać w czyn" uczestnicząc w akcji "sprzątanie świata". 

 

11 kwietnia Krasnale wybrały się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, by obejrzeć przedstawienie pt."Kapka podróżniczka z wody księżniczka" w wykonaniu aktorów z Teatru Banasiów. W czasie tego przedstawienia dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest woda dla życia roślin, zwierząt i ludzi.

 

 

7 kwietnia w Węgrowskim Ośrodku Kultury obejrzeliśmy widowisko obrzędowe pt." Śniadanie Wielkanocne" poprzedzone koncertem pieśni rezulekcyjnych w wykonaniu Zespołu Ludowego "Węgrowianie". Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy stoiska świąteczne z wytworami twórców ludowych na "Kiermaszu Wielkanocnym".

 

3 kwietnia dzieci wykonały figurki znanych zwierząt i powstała makieta „Zagroda wiejska”.

       

 Zobacz zdjęcia...  

 

30 marca obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu dzieci z gr. „Gwiazdeczki” pt. „Śmieciostworki” pod kierownictwem p. Darii Kresa.

Zobacz zdjęcia...

 

  24 marca obchodziliśmy "Dzień Wody". Z tej okazji pani Ewa R. wraz z dziećmi z grupy "Gwiazdeczki" przygotowała inscenizację pt."Woda",wspólnie też obejrzeliśmy krótki film pt."Niezwykła podróż Kropelki", były też niezwykłe zabwy badawcze z wodą np. co tonie a co nie, "wybuchający wulkan" oraz różne ciekawe zagadki. To było bardzo ciekawe popołudnie podczas którego dzieci dowiedziały się jakie procesy przechodzi woda nadająca się do spożycia i  przybliżyły sobie znaczenie wody w przyrodzie. 

 

   

   

  

 

21 marca witaliśmy „Wiosnę”. Wszyscy w barwach wiosennych obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu dzieci z grupy „Jagódek”, którą przygotowała pani Dorota. Po zabawach i konkursach wszyscy przeszli z „Gaikiem” ulicami miasta. Każda grupa otrzymała tablicę z nazwą swojego drzewka, które wsadzała jesienią na podwórku. 
Tego dnia na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa założyliśmy kolorowe skarpetki. Był to „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Z okazji tych świąt Krasnale przystroiły swoją salę kolorowymi bibułkami.

 

Zobacz zdjęcia... 

 

15 marca odbyła się wycieczka do teatru w Siedlcach. Dzieci obejrzały spektakl pt. Duszek Śmieciuszek”. Utrwaliły zasady ekologii.

 

Zobacz zdjęcia...

14 marca grupa „Biedronek” przedstawiła wszystkim dzieciom przedstawienie pt. „Kolorowe kosze”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

13 marca dzieci szukały pierwszych oznak wiosny. Samodzielnie wykonywały zdjęcia kwiatów wiosennych do albumu „Cztery pory roku”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

 

 

 1 LUTEGO w środę w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pt. "Fauna i flora zaprasza do przedszkola". Dzieci były pięknie przebrane a zabawa wyśmienita.

 

 

 

23 stycznia to Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie. Dzieci przedstawiły bajkę pt. „Śnieżka i siedmiu Krasnoludków” i wręczyły laurki.  Był również piękny i pyszny tort. Babcie i Dziadkowie bawili się wspólnie z dziećmi. „Wszystkiego najlepszego Babciu i Dziadku życzą wnuczęta”.

 

Zobacz zdjęcia... 

 9 stycznia 2017 

 

Dzisiaj  odbyło się kolejne spotkanie z Panią Czarnacką. Dzieci obserwowały, a także brały udział w ciekawych doświadczeniach. Systematycznie pogłębiają swoją wiedzę z zakresu chemii.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

2 stycznia 2017

 

Dzisiaj Krasnale kultywowały stary zwyczaj kolędowania. Dzieci przebrane za: Trzech Króli, kozę, turonia, śmierć, anioły, diabła, dziada, babę, cygana, cygankę i pasterzy chodzili z gwiazdą.  W każdej grupie częstowali cukierkami, które dostały od Pani Ani jako „kołacz” za życzenia noworoczne. Na szczęście na zdrowie na ten Nowy Rok.

 

 

 Zobacz zdjęcia...

 

16 grudnia wszystkie „Krasnale” symbolicznie pożegnały swoje 5 lat. Z tej okazji puściliśmy lampion w kształcie serca, który odleciał jak „5lat” i nigdy już ten czas nie wróci. Czekamy na 6 urodziny.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

16 grudnia obejrzeliśmy inscenizację w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronek” pt.”Choinka i dzieci”. 

 

Zobacz zdjęcia...

 

     Dnia 12 grudnia 2016 r, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie całej społeczności przedszkolnej z leśnikiem - Panem Bogdanem Wyszyńskim z Leśnictwa Miedzanka- szkółka Ludwinów.  Pan Bogdan  zapoznał dzieci z pracą leśniczego oraz wzbogacił ich wiedzę na temat ptaków odlatujących na zimę jak i tych co zostają z nami w kraju. Zachęcał do opiekowania się naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi podczas zimy. Następnie wszyscy razem uczestniliśmy w rozwieszaniu karmników, które rodzice razem z dziećmi przygotowali i różnych przysmaków dla ptaków w naszym ogrodzie przedszkolnym. I teraz będziemy mogli obserwować przylatujących gości w ptasiej stołówce.

   

   

   

 

Dnia 8 grudnia 2016 r. "Krasnale" w ramach "Klubu Małego Odkrywcy" uczestniczyły w zajęciach badawczych. Dzieci badając rozpuszczalność wybranych substancji w wodzie mogły  wywnioskować, że w wodzie rozpuszczają się sól, cukier; a nie rozpuszczają się kasza i mąka. Krasnale przygotowywały także roztwór do puszczania baniek mydlanych, by stwierdzić iż mydło też rozpuszcza się w wodzie.Powstały roztwór posłużył, by  cieszyć się pięknymi, kolorowymi, mieniącymi się wszystkimi kolorami tęczy bańkami.

 

 

7/12/2016 Pierwszy raz w tym roku bawiliśmy się na śniegu. Dzieci również samodzielnie robiły zdjęcia do przedszkolnego albumu przyrodniczego- część „Zima”.

Zobacz zdjęcia...

 

Dnia 28 listopada 2016 w Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły swoje misie. Dzieci obejrzały prezentacje o znanych misiach na całym świecie. Odbył się również konkurs recytatorski wierszy Czesława Janczarskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

Zobacz zdjęcia...

 

25 listopada 2016 odbyły się zajęcia „Kochasz Dzieci- Nie Pal Śmieci”. Miały one na celu zapoznanie dzieci z zagrożeniami dla środowiska i zdrowia związane z paleniem śmieci. Dzieci zapoznały się również jakie zachowania służą ochronie środowiska. Zajęcia miały również na celu poparcie inicjatywy Urzędu Miasta Węgrowa.

Odbyło się również podsumowanie I etapu programu ekologicznego „Drzewo nasz skarb”, który prowadzi Pani Dorota Bałdyga.

 

Zobacz zdjęcia...

 

 

 

Dnia 14.11.2016 Krasnale uczestniczyły w spotkaniu z ekologiem, przyrodnikiem, fotografem, badaczem życia i wędrówek bocianów panem Ireneuszem Kaługą z Grupy Ekologicznej z Siedlec.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Teatrzyk w wykonaniu grupy „Jagódek” pt. "Jesienny koncert"  przygotowała P. Dorota Bałdyga.

 

 

Dnia 25 października grupa „Biedronek” zaprosiła nas na inscenizację pt. „Przyszła do nas Jesień” przygotowaną przez Panią Marlenę Krasuską w wykonaniu dzieci.

W czwartek 20 pażdziernika 2016 r. nasza grupa przeżyła " Magiczną podróż po literaturze. Różne oblicza książki" a to za sprawą wystawy  w Bibliotece Pedagogicznej w Węgrowie. Zaprezentowane książki pochodziły z różnych stref m.in. starej i nowej książki, grafiki i ilustracji, smaków i zapachów, koloru, kształtu, 3D, obcojęzycznei innych. Było to rzeczywiście niesamowite spotkanie. Dzieci z zachwytem i radością uczestniczyły w proponowanych zabawach z niecodzienną książką np. ksiązką z dziurą czy książką z kolorami i na długo zapamiętają to spotkanie.

      

      

 

 

 

19 października  2016 r. to ważna data dla nas, gdyż dziś posadziliśmy drzewko naszej grupy w ogrodzie przedszkolnym. To drzewko to grab i nazwaliśmy go na cześć naszej grupy "Krasnal"Niech z nami rośnie i żyje długo jak krasnale.

 

    

 

Urodziny Krasnali- dzisiaj obchodziliśmy kolejne urodziny grupy. Dzieci upiekły pyszne babeczki. Był poczęstunek i wesoła zabawa. Krasnale otrzymały grupowe zdjęcia w ramce, którą same ozdabiały.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

Dzisiejsza wietrzna pogoda pozwoliła nam na przeprowadzenie doświadczenia „ skąd i dokąd wieje wiatr”.

 

Zobacz zdjęcia...

 

Święto drzewa- to ogólno przedszkolne zajęcia edukacyjne przez Panią Dorotę Bałdygę. Dzieci poznawały, jakie znaczenie mają drzewa dla ludzi i zwierząt poprzez zabawy, zagadki i prace plastyczne.

 Zobacz zdjęcia...

 14 października 2016 r. ramach tematu "Uliczne sygnały" grupa "Krasnali" udała się na pobliskie skrzyżowanie, aby w sposób praktyczny nauczyć się bezpiecznego poruszania się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Dzieci obserwowały zachowanie się pieszych i pojazdów podczas zmiany świateł, zwracały też uwagę na charakterystyczne znaki drogowe i oznakowanie przejść dla pieszych.

       

 

     

 

Dnia 11 października 2016 r. "Krasnale" obejrzały w Węgrowskim Ośrodku Kultury teatrzyk pt."W poszukiwaniu Zielonej Planety" w wykonaniu aktorów z Teatru Niedużego z Krakowa. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały tajemniczy kosmiczny świat, w który wprowadziły je dwa sympatyczne roboty oraz Dżdżowniczka Dżaneta. która chciała spulchniać glebę. W poszukiwaniach swych trafiły na planetę Ziemię, gdzie wraz z Ziemianami ( z naszej grupy Marta i Amelka) nauczyły dzieci jak dbać o przyrodę oraz jak segregować śmieci.

      

 

  

W ramach cyklu zajęć „Kącik naukowy” wraz z Panią Lucyną Czarnacką nauczycielem chemii dzieci przeprowadzały ciekawe doświadczenia. „Wulkan”, „ziejący smok” to eksperymenty 
z wykorzystaniem artykułów spożywczych: wody, octu, sody i barwników naturalnych. Było przy tym dużo zabawy i nauki.

 

 Zobacz zdjęcia...

 

 

          Dnia 4 października 2016 r (wtorek) korzystając ze słonecznej pogody grupa "Krasnali" wybrała się do parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Wycieczka się udała a dzieci zebrały materiał przyrodniczy, który z pewnością wzbogaci nasz kącik przyrody (szyszki, kasztany, piękne bukiety liści).

 

 

Zdjęcia wykonane przez dzieci do albumu przyrodniczego podczas wycieczki do Ogrodów Działkowych "Oaza" w Węgrowie.

Zobacz zdjęcia...

 

 

Podczas zabaw kasztanami powstały wesołe „Kasztaniaki”.

Zobacz zdjęcia...

 

 

 "Bezpieczny przedszkolak na drodze"-spotkanie z przedstawicielem wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego w Siedlcach. 22 września Krasnale uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem WORD w Siedlcach, którego celem było utrwalenie znajomości zasad bezpiecznego i prawidłowego zachowania się na ulicy.

 

''IGRZYSKA WĘGROWSKICH PRZEDSZKOLAKÓW".

20.09.2016r. na Orliku, odbyły się "Igrzyska Przedszkolaka",zorganizowane przez Urząd Miejski. Dzieci świetnie się bawiły w towarzystwie innych przedszkolaków z całego miasta.

 

Zobacz zdjęcia...

%MCEPASTEBIN%

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry