2018-06-21

ŻEGNAJCIE STARSZE BIEDRONECZKI

Dzisiaj w naszej grupie młodsze BIEDRONECZKI pożegnały koleżanki i kolegów odchodzących do szkoły. Była piękna częśćartystyczna, wspólny uroczysty poczęstunek oraz łzy wzruszenia. Życzymy wszystkim ABSOLWENTOM samych sukcesów w szkole.

2018-06-19

BIEDRONKI NA KORCIE TENISOWYM

Dzisiaj po śniadaniu BIEDRONKI udały się na kort tenisowy. Trener tenisa Pan Andrzej Rutkowski opowiedział dzieciom jaki sprzęt jest odpowiedni do gry w tenisa. Okazało się, że w doborze odpowiednich rakiet tenisowych i piłek bierze się pod uwagę wiek. Nasza koleżanka Marika zaprezentowała swoje umiejętności -wszyscy byli pod wrażeniem jak doskonale odbijała piłeczkę. Czyżby rośnie nam druga Radwańska? Następnie trener poprowadził prawdziwy trenig przygotowujący do uprawiania tej dziedziny sportu. Wszyscy wychowankowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i solidnie wykonywali proponowane ćwiczenia. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Andrzejowi za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.

2018-06-18

ZAKOŃCZENIE ROKU KATECHETYCZNEGO

Zbliża się koniec roku szkolnego. BIEDRONKI dnia 18 czerwca 2018 udały się do Bazyliki Mniejszej na Mszę św. aby wspólnie podziękować Panu Bogu za cały rok przedszkolny i wysłuchać słów ks. Proboszcza skierowanych do zebranych w kościele dzieci z węgrowskich przedszkoli.

2018-06-08

DZIEŃ KSIĄŻKI

W piątek 08 czerwca BIEDRONECZKI uczestniczyły w ogólnoprzedszkolnym spotkaniu z okazji DNIA KSIĄŻKI. Dzieci obejrzały ciekawy film, z którego dowiedziały się jak powstaje książka. Wychowankowie uczestniczyli też w przygotowanych zabawach i konkursach, w których wykazały się wiedzą na temat literatury dziecięcej. Na zakończenie najlepsi czytelnicy korzystający z przedszkolnej biblioteki uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami.

2018-06-04

ZABAWY NA STADIONIE MIEJSKIM

W poniedziałek przed południem BIEDRONECZKI na zaproszenie p. Joli udały się na Stadion Miejski w Węgrowie. Tam czekały na dzieci ciekawe zabawy sportowe, w których wszyscy z radością i entuzjazmem brali udział. Nie było wygranych, ani przegranych. Liczyła się tylko dobra zabawa.

2018-06-05

WYCIECZKA AUTOKAROWA

Wtorek dla BIEDRONEK to dzień wesołej, przedwakacyjnej przygody, a to za przyczyną wycieczki autokarowej do skansenu w Nowej Suchej i na Sowią Górę. W skansenie dzieci zwiedzały stary modrzewiowy dwór, w którym mieszkał polski, znany filozof August Cieszkowski. Poznały też życie, przedmioty codziennego użytku oraz warunki życia, w których funkcjonowali ludzie ponad dwieście lat temu. Na Sowiej Górze wychowankowie mogli podziwiać piękny widok na dolinę Liwca. Nie zabrakło też spaceru nad rzekę, gdzie każdy mógł pobrodzić (nie w wodzie) w ciepłym piasku na plaży. BIEDRONECZKI zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły na spóźniony obiad do przedszkola.

GALERIA- NOWA SUCHA

GALERIA- SOWIA GÓRA

2018-06-06

POKAZ INSTRUMENTÓW

Środa to kolejny dzień, w którym na dzieci czekała niespodzianka. Otóż odwiedził nas niezwykły gość. Był nim Pan Zbyszek. Poprowadził on dla dzieci z naszego przedszkola warsztaty muzyczne, podczas których wychowankowie mogli poznać różne ciekawe instrumenty perkusyjne świata o dziwnych nazwach. Muzyk opowiadał bardzo ciekawie o genezie powstania prezentowanych instrumentów i oczywiście grał na nich. Okazało się, że dżwięki bębnów porywały  dzieci do spontanicznego tańca. Trudno było usiedzieć słysząc rytmiczne kombinacje.  Czy to magia dźwięku tak zadziałała?