Odwiedziło nas:
100180 osób

2017-12-04

TEATRZYK W WĘGROWSKIM OŚRODKU KULTURY

Dzisiaj BIEDRONECZKI obejrzały w Węgrowskim Ośrodku Kultury teatrzyk pt. "Zabawki w opałach". Dzieci oglądając spektakl przypomniały sobie jak należy prawidłowo segregować śmieci. Dowiedziały się też jak niebezpieczne dla człowieka, jego zdrowia jest palenie śmieci w domowych piecach.

 

 

2017-11-29

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzisiaj dzieci z grupy BIEDRONKI wzięły udział w przedszkolnym święcie DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, które poprowadziła pani Dorota Oborska. Wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie pt. " Miś Uszatek na wsi" w wykonaniu nauczycielek z przedszkola. Dzieciom bardzo podobał się pomysł , że mogły swoją panią zobaczyć w roli zwierzątka czy ptaka. BIEDRONECZKI zaśpiewały wszystkim zebranym piosenkę pt. "Miś Uszatek", która jest hymnem programu autorskiego " Dziecko częścią świata z Misiem Uszatkiem staje się ekologiem". Były konkursy i zabawy ruchowe, a na koniec słodka niespodzianka.

 

 

2017-11-21

KOSMOS MIELIŚMY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

PRZENOŚNE PLANETARIUM "BAJKONUR" u BIEDRONEK

 

Dzisiaj Kosmos mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Wydawało nam się,że możemy dotknąć gwiazd, znaleźć się na Księżycu lub na innej planecie. BIEDRONKI na wyprawę w Kosmos zabrał astronom z wykształcenia i zamiłowania, człowiek z prawdziwą pasją i bogatą wiedzą. Dzieci obejrzały seans "Leć, rakieto, leć!".  Było to okraszone piosenkami i kolorowymi, wesołymi obrazkami widowisko, przyprawione szczyptą umiejętnie podanej wiedzy o Kosmosie. Jego bohaterką była Berenika -dziewczynka o gwiezdnym imieniu. Wspólnie z Bereniką obejrzeliśmy planety zastanawiając się , czy ktoś na nich mieszka. A jeśli nie tam, to gdzie? Wsiedliśmy do rakiety i sprawdziliśmy, czy da się mieszkać na Księżycu, po czym miękko wylądowaliśmy, kończąc podróż. Była to wspaniała podróż.

 

 

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA  

 

 

 

2017-11-17

ZWIEDZAMY WYSTAWĘ

    W środę 15 listopada 2017r BIEDRONECZKI udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie zwiedziły wystawę obrazów zorganizowaną z okazji niedawno obchodzonego w Węgrowie HUBERTUSA. Wystawa nosi tytuł "Portrety zwierząt łownych". Autorami obrazów są dwaj malarze bieszczadzcy: Zdzisław Twardowski i Edward Woźny. BIEDRONECZKI z wielką uwagą  oglądały znane im ptaki i zwierzęta spotykane w polskich lasach oraz zachwycały się krajobrazami pięknych gór jakimi są Bieszczady.

   

 

2017-10-31

ZUMBA W PRZEDSZKOLU

Dzisiaj w przedszkolu na zaproszenie P. Kasi odwiedziła nas w przedszkolu Pani Karolina Żołnierzak, która jest instruktorką ZUMBY. Gimnastyka przy muzyce okazała się dla BIEDRONEK wspaniałą zabawą. Taka forma aktywności fizycznej wciągnęła dzieci bez reszty, które z radością naśladowały figury taneczne prowadzącej oraz jej małych asystentek.

 

    

   

2017-10-20

ABSOLWENTKA BIEDRONEK - ZOSIA

MAŁYM SPORTOWCEM

Dzisiaj BIEDRONKI odwiedziła, razem ze swoją mamą , Zosia - absolwentka naszego przedszkola. Obecnie Zosia uczęszcza do klasy pierwszej o profilu sportowym. Pasją dziewczynki są sporty. Najważniejszą dyscypliną sportu dla Zosi jest bieganie, gdzie osiąga duże sukcesy. Wspólnie ze swoją mamą,  Zosia przygotowała dla BIEDRONEK opowiadanie o dyscyplinach sportowych. Następnie dziewczynka zaprezentowała swoje medale i puchary. Kolejnym punktem spotkania był PRZYSMAK SPORTOWCÓW - sok z marchwi i jabłek , który przygotowała Zosia i jej mama dla wszystkich dzieci. SOK BYŁ PYSZNY - dzieci prosiły o dolewki. Na zakończenie Zosia pobawiła się ze swoimi koleżankami i kolegami zabawkami. Wszyscy miło spędzili czas. 

Dziękujemy Zosi i jej mamie za przybycie do naszej grupy i za piękne zajęcia o sporcie.

 

 ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA             

 

 

2017-10-19

 

CZYSTY LAS

MALI EKOLODZY wykonali wspólną pracę pt. "CZYSTY LAS". Drzewa zostały wykonane z naturalnych okazów liści, które dzeci zebrały podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym oraz podczas wspólnych spacerów ulicami miasta Węgrowa.

 

 ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA                

 

 

2017-10-17

MIŚ USZATEK I MALI EKOLODZY 

OBCHODZĄ ŚWIĘTO DRZEWA

 

MALI EKOLODZY razem z MISIEM USZATKIEM obchodzili ŚWIĘTO DRZEWA. Na uroczystość zostały zaproszone dzieci z grupy JAGÓDKI. MALI EKOLODZY przedstawili zaproszonym gościom inscenizację pt."LAS". Wszyscy uczestnicy święta dowiedzieli się jaką rolę, dla człowieka, w ekosystemie spełniają drzewa. Dzieci poznały też sposoby chronienia przyrody w środowisku leśnym. Zaproszeni goście złożyli przysięgę , iż będą dbać o lasy , parki. Na dowód tego wykonały DRZEWKO PRZYJAŹNI z kolorowych rączek ze swoim imieniem.

 

 

 ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA             

 

2017-10-02

SZUKAMY PANI JESIENI

Dziasiaj BIEDRONECZKI wyruszyły na ekspedycję przyrodniczą nad rzekę Liwiec. Otóż dzieci chciały sprawdzić, czy jesień  naprawdę króluje na świecie. Okazało się że tak, chociaż żeby nam przypomnieć o lecie w drodze powrotnej pokazał nam się piękny motyl. Czyżby ostatnie wspomnienie lata?

 

 

 

     

 

 

2017-09-29

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W piątek Pani Dorota Bałdyga zaprosiła nas do grupy JAGÓDEK na obchody DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA. Dzieci z najstarszych grup wysłuchały w interpretacji P. Doroty bajki pt. "Kwiat papr.oci". BIEDRONKOM podobała się ta opowieść. Dzieci nauczyły się, że bogactwo w życiu człowieka nie jest najważniejsze.

   

 

2017-09-28

BIEDRONECZKI W EVEREST KLUBIE

W czwartkowy słoneczny dzień BIEDRONKI wybrały się do EVEREST KLUBU. Wychowankowie z zaciekawieniem oglądali siłownię, salę cardio i salę ćwiczeń. Największą jednak frajdą były ćwiczenia na sprzętach gimnastycznych według instrukcji i pod okiem Pana Radka Mroczka. Okazało się, że Biedroneczki uwielbiają sport.

Panu Radkowi oraz Panu Jakubowi Góreckiemu serdecznie dziękujemy za umożliwenie przedszkolakom zwiedzenia  obiektu.


   

  

   

2017-09-28

 

 

Mali Ekolodzy sprzątają las 

Od samego rana MALI EKOLODZY przygotowywali się na wyprawę do lasu znajdującego się na terenie miasta Węgrowa. Celem wyprawy było posprzątanie ze śmieci lasu, które pozostawił człowiek. Ekologowie, bowiem wiedzą, że las to dom dla zwierząt i ptaków i musi być w nim czysto. MALI EKOLOGOWIE byli przygotowani do sprzątania lasu - zabrali ze sobą ochronne rękawiczki i worki na śmieci.

 

 

 

 

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA     

 

 

2017-09-19

WITAMY MAŁYCH  EKOLOGÓW

Nowe dzieci z grupy BIEDRONKI także przyłączyły się do dbania o przyrodę i podobnie jak ich starsi koledzy z grupy chcą być  EKOLOGAMI, aby z Misiem Uszatkiem nauczyć się jak dbać o PLANETĘ ZIEMIĘ.

OTO I ONI:

 

 

Dzisiaj EKOLODZY z grupy BIEDRONKI wybrali się na wycieczkę do parku, w którym podziwiali pięko przyrody. Podczas wyprawy dzieci mogły w praktyce poćwiczyć poznawane, podczas zajęć,zasady  bezpiecznego poruszania się po chodniku i ulicy.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA

 

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry