Odwiedziło nas:
138830 osób

2017-06-22

 

ŻEGNAJCIE STARSZE BIEDRONECZKI

 

Dzisiaj w naszej grupie młodsze BIEDRONKI pożegnały koleżanki i kolegów odchodzących do szkoły. Była piękna część artystyczna, wspólny uroczysty poczęstunek oraz  łzy wzruszenia. Szkoda, że wszystko co dobre szybko się kończy, a rozstania nadchodzi czas. Młodsze Biedronki zachęcały , aby starsze dzieci odwiedziły naszą grupę, gdy będą miały czas.  

 

 ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA     

 

 

2017-06-24

NA WĘGROWSKIM RYNKU 

Dzisiaj na Węgrowskim  Rynku wielkie święto. Na występy zostały zaproszone dzieci z naszego przedszkola. Wystąpiły trzy grupy BIEDRONKI, KRASNALE, GWIAZDECZKI. Każda z grup zaprezentowała fragment części artystycznej. Było pięknie i ekologicznie. Do występów BIEDRONKI przygotowała Pani Małgosia, dzieci  zaprezentowały "Taniec kwiatów", wiersze oraz piosenkę ekologiczną .

GRATULUJEMY PIĘKNEGO WYSTĘPU

 

 ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA      

 

 

 

 

 

2017-06-20

WYCIECZKA DO FERMY "EUROSTRUŚ"

BIEDRONECZKI dzisiaj udały się na kolejną wycieczkę autokarową. Celem podróży była miejscowość Borzychy, na terenie której znajduje się FERMA STRUSI AFRYKAŃSKICH "EUROSTRUŚ". Okazało się, że mogliśmy tam spotkać nie tylko strusie, ale również inne ciekawe ptaki i zwierzęta takie jak: króliki, kozy, świnki, nutrie, konia, kaczki, gęsi, kury, pawie, przepiórki, bażanty, indyki, gołębie, kuropatwy itp. Byliśmy wszyscy zafascynowani możliwością bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami fermy. Właścicielka Pani Eliza pozwoliła nam prztulać, karmić, bawić się ze swoimi podopiecznymi. Ale było radości!!! Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy.

 

 

fotoreportaż 1               fotoreportaż 2

2017-06-19

CALINECZKA- TEATRZYK

Dzisiaj byliśmy w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Tam obejrzeliśmy teatrzyk w wykonaniu artystów z teatru dziecięcego "Diabełki Twardowskiego" działającego przy WOK pt. "Calineczka". BIEDRONECZKI z uwagą oglądały ten wspaniały spektakl. Okazało się, iż wśród aktorów rozpoznaliśmy także dawnych wychowanków naszego przedszkola, a nasz kolega Kacper w jaskółce rozpoznał swoją siostrę. Młodym aktorom gratulujemy i dziękujemy!!! Oby tak dalej!

 

 

   

2017-06-13

 

PRZEDSZKOLAKI U BOCIANÓW

BIEDRONECZKI uczestniczyły dzisiaj w prawdziwej ekspedycji przyrodniczej. Rzecz dotyczyła naszych bliskich przyjaciół jakimi są bociany. Otóż dzięki przychylności przyrodników w Siedleckiej Grupy Ekologicznej mogliśmy uczestniczyć w akcji obrączkowania bocianów, jaka miała miejsce w miejscowości Świniary. Dla przedszkolaków było to prawdziwe przeżycie, ponieważ dzieci nie tylko zobaczyły małe bocianki, ale także je głaskały. Możemy także pochwalić się, że nasza grupa ma swojego bociana. Nazwaliśmy go Stefan. Prawo do posiadania tego bocianiego malucha mamy potwierdzone certyfikatem. Na zakończenie wyprawy pojechaliśmy jeszcze do Liwa, aby chwilę odpocząć i zjeść małe co nieco. Po posiłu wyruszyliśmy na spacer nad rzekę Liwiec, gdzie podziwialiśmy piękno krajobrazu i oczywiście znajdujący się opodal Zamek.

 

  

   

 

2017-06-12

UTALENTOWANE BIEDRONKI

Dzisiaj w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej TALENT 2017. Naszą grupę reprezentowały trzy utalentowane BIEDRONKI: Basia Waryszak, Zosia Wasążnik, Dawid Ufnal. Nasz tercet wokalny pięknie zaśpiewał piosenki pt. "W ogrodzie" i "Bajeczki, książeczki". Gratulujemy udanego występu!!!

2017-06-09

Starsze BIEDRONKI z wizytą u dzieci

w Szkole Podstawowej w Węgrowie

 

Dzisiaj starsze BIEDRONKI udały się z wizytą do uczniów klasy pierwszej na lekcję , aby zobaczyć co czeka je od września w szkole. Usłyszały też dzwonek na lekcję i przerwę. Pani Agnieszka- nauczycielka klasy pierwszej oprowadziła BIEDRONECZKI po szkole pokazując ważne miejsca: świetlica, biblioteka, stołówka, sala sportowa. Na koniec, dzieci z klasy pierwszej, przybiły BIEDRONECZKOM " piątki z rączek -  WITAJ W SZKOLE ". Wszystkie BIEDRONKI były zachwycone wizytą w szkole. 

 

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA

 

 

 

2017-06-08

Mali Ekolodzy z wizytą w węgrowskom lesie

 

Dzisiaj Mali Ekolodzy z grupy BIEDRONKI postanowili wyruszyć na patrol do węgrowskioego lasu. Będąc w lesie podziwiali jego uroki, słuchali śpiewu ptaków. Jednak to co najbardziej ich zaniepokoiło to śmieci, które człowiek pozostawił w lesie. Ekolodzy postanowili, że jeszcze raz odwiedzą las, aby posprzątać to co pozostawił w nim człowiek. Wkrótce tu wrócą , aby posprzątać dom zwierząt i ptaków.

 

 ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA 

 

 

2017-06-08

GOŚCIE W PRZEDSZKOLU

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Węgrowie. Uczniowie zaprezentowali całej społeczności przedszkolnej piękne przedstawienie. Co ciekawe autorami scenariusza byli sami drugoklasiści. Biedroneczki z zachwytem podziwiały kunszt aktorski swoich starszych kolegów.

 

    

    

 

DZIEŃ KSIĄŻKI

8 czerwca świętowaliśmy też "DZIEŃ KSIĄŻKI". Uroczystość poprowadziła Pani Kasia, która przypomniała dzieciom jak należy obchodzić się z książkami, uświadomiła dzieci z przedszkola dlaczego należy czytać książki. Prowadząca przygotowała wiele zagadek i konkursów, w których udział brały również i BIEDRONECZKI. Na zakończenie na dzieci, które wypożyczały najwięcej książek w naszej przedszkolnej bibliotece czekała prawdziwa niespodzianka. Najlepsi czytelnicy otrzymali dyplomy. Wśród BIEDRONECZEK najlepszymi czytelnikami okazali się: Marika Pietruczanis, Zosia Wasążnik, Zuzia Zasłonka, Rafałek Górski i Dominik Dziadak. GRATULUJEMY!!!

 

        

 

     

 

2017-06-06

Eko -Jarmark w przedszkolu u Małych Ekologów

Dzisiaj w przedszkolu wielkie święto. Świętujemy Dziń Mamy , Dzień Taty i Dzień Dziecka. Mali Ekolodzy wystawili piękne widowisko pt. "Miś Uszatek i Mali Ekolodzy ratują las". Było dużo o przyrodzie i dbaniu o nią. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały MEDAL MAŁEGO EKOLOGA.

Relacja z tego święta na stronie głównej przedszkola : O nas , zakładka Aktualności

 

 

 

 

 

 

 

2017-06-01

DZIEŃ DZIECKA

W czwartek 1 czerwca BIEDRONECZKI świętowały DZIEŃ DZIECKA. Na zaproszenie Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Węgrowie udaliśmy się do siedziby tego związku. Okazało się, że tam na przedszkolaków czekały prawdziwe niespodzianki. Po zaprezentowaniu montażu słowno- muzycznego i zatańczeniu "tańca drzew" każde dziecko dostało przepyszny deser i soczek. Było bardzo wesoło. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, dzieci mogły usłyszeć ciekawe opowieści, np. skąd wzięła się nazwa naszego miasta, słuchały wierszy, których uczono w przedszkolu w dawnych czasach. Na zakończenie każda BIEDRONECZKA otrzymała słodki upominek. Był to naprawdę wspaniały dzień. BARDZO DZIĘKUJEMY PZERiI w Węgrowie, a wszystkim jego członkom życzymy dużo szczęścia i zdrowia!!!

           

 

                 

 

                

2017-06-02

 

EKO-JARMARK JUŻ TUŻ, TUŻ!!!

Ponieważ wielkimi krokami zbliża się do nas EKO-JARMARK, więc postanowiliśmy przygotować na tą okazję słodkie wafelki. Można je będzie nabyć w sklepiku podczas imprezy 6 czerwca. Mamy nadzieję, że będą smakowały. Życzymy smacznego!!!

                               

         

                             

 2017-05-30

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

30 maja 2017 r. w naszym przedszkolu gościliśmy dzieci, które od września będą uczęszczały do naszej placówki. BIEDRONECZKI, aby umilić przyszłym maluchom i ich rodzicom czas  piosenkę oraz taniec. 

 

ZWIEDZAMY WYSTAWĘ MALARSKĄ

Dnia 18 maja 2017 r. BIEDRONECZKI odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie obejrzały wystawę grafiki i rysunku autorstwa Haliny Cholewki. 

   

 

2017-05-25

 

Miś Uszatek i Mali Ekolodzy w nadleśnictwie Sokołów Podlaski

W dniu dzisiejszym BIEDRONKI razem z GWIAZDECZKAMI pojechały na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa w Sokołowie Podlaskim. Wspólnie z naszym MISIEM USZATKIEM zwiedziliśmy Leśną Ścieżkę Edukacyjną, obejrzeliśmy  krótki film przyrodniczy, a na koniec zjedliśmy pyszną, chrupiącą kiełbaskę upieczoną na terenie Leśniczówki. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA 

 

 

 

 2017-05-18

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Dnia 11 maja 2017 r. pierwszy raz w historii naszego przedszkola obchodziliśmy ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI. Biedroneczki miały też swój udział w tej uroczystości- zatańczyły TANIEC DRZEW i wspólnie z dziećmi z innych grup śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. 

 

     

2017-04-25

 

DZIEŃ ZIEMI

Ponieważ wszyscy troszczymy się o los naszej planety, spotkaliśmy się aby wspólnie świętować w przedszkolu Dzień Ziemi. Imprezę poprowadziła Pani Ewa wraz z grupą 5-latków. KRASNALE zaprezentowały nam ciekawą inscenizacę, z której dowiedzieliśmy jakie problemy nękają Ziemię i w jaki sposób możemy jej pomóc. Potem wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach o tematyce ekologicznej, uczestniczyliśmy w konkursach i zabawach, dzięki którym zdobywaliśmy wiedzę na temat ochrony środowiska. Na zakończenie dostaliśmy zadanie, w którym udowodniliśmy, że wiemy jakie działania ludzi szkodzą Ziemi, a jakie pomagają. Okazało się, że dla BIEDRONEK ochrona środowiska to "bułka z masłem"

  

2017-04-21

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PGK

Dzisiaj BIEDRONECZKI uczestniczyły w spotkaniu z pracownikiem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Węgrowie. Dzieci z całego przedszkola dowiedziały się jak poprawnie segregować śmieci od prawdziwego fachowca w tej dziedzinie. Na zakończenie każde dziecko dostało ochronną rękawicę i wyruszyliśmy na akcję sprzątania śmieci.

 

 

 

2017-04-11

 

TEATRZYK

Dzisiaj BIEDRONECZKI udały się zaraz po śniadaniu do Węgrowskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. "Kapka podróżniczka z wody księżniczka" wystawiany przez aktorów z Teatru Banasiów. Dzięki przedstawieniu dzieci jeszcze raz uświadomiły sobie jak ważna w życiu ludzi jest woda.

     

 

2017-03-31

UCZYMY SIĘ DBANIA O ŚRODOWISKO

OD GWIAZDECZEK

W czwartek grupa BIEDRONECZKI obejrzała przepiękne przedstawienie ekologiczne pt. " Śmieciostworki", w wykonaniu grupy GWIAZDECZEK. Dzieci dowiedziały się , że nie można zaśmiecać środowiska oraz w jaki sposób przetworzyć śmieci- wykonanie z nich zabawek. Wszystkim bardzo podobał się występ kolegów z najstarszej grupy i na koniec aktorzy otrzymali gromkie brawa.

 

 

 

 

2017-03-24

WIOSNA JUŻ, KWITNIE KWIAT, KOLOROWY CAŁY ŚWIAT...

W piątek dzieci z grupy BIEDRONEK i GWIAZDECZEK  odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 3 z Węgrowa. Nasze przedszkolaki dostały zaproszenie od kolegów i wychowawczyni z najstarszej grupy na przedstawienie o wiośnie. Koledzy z innego przedszkola wykazali się przepiękną grą aktorską , przepiękną oprawą muzyczą oraz strojami i dekoracją . Na koniec wszyscy nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Nasze przedszkolaki, po wyjściu z przedstawienia, miały możliwość zwiedzenia placu przedszkolnego . Zobaczyły przyrodnicze  ścieżki edukacyjne, na których mogły się pobawić.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na piękne przedstawienie oraz możliwość zabawy na przyrodniczych ścieżkach edukacyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ   WODY

Dzisiaj obchodziliśmy również DZIEŃ WODY. Uroczystość przygotowała i poprowadziała Pani Ewa wraz z GWIAZDECZKAMI. Na początku starszaki zaprezentowały inscenizację pt. "Woda" i zaśpiewały piosenkę "Zdrowa Woda", która szybko przypadła nam do gustu. Uczestniczyliśmy w konkursach, rozwiązywaliśmy zagadki, obejrzeliśmy ciekawy film pt. "Niezwykła podróż Kropelki". Na zakończenie podziwialiśmy ciekawe eksperymenty, oczywiście z wodą w roli głównej. Teraz po tak ciekawym spotaniu nikt z nas nie będzie marnował wody.

 

 

 GALERIA

 

 

 

 

 

 

2017-03-23

POWITANIE WIOSNY

   Dnia 21 marca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY.

Imprezę poprowadziła Pani Dorota.

Na początku wszyscy odśpiewaliśmy hymn przedszkolny, a następnie dzieci z grupy JAGÓDEK zaprezentowały przedstawienie pt. "Wiosno witaj nam!". 

   

Przedszkolaki uczestniczyły w przygotowanych przez prowadzącą konkursach i zabawach.


Na zakończenie każada z grup otrzymała tabliczkę z nazwą drzewka zasadzonego jesienią w ogodzie przedszkolnym, którą dzieci umieściły przy swoim drzewku.

 

Uroczystość zakończyła się wspólnym wiosennym spacerem wokół przedszkola.

 

2017-03-14 

EKOLOGIA SŁOWO ZNANE , W CAŁYM ŚWIECIE POWTARZANE, ZNACZY BY NIE BYŁO ŚMIECI I ŚWIAT CZYSTY MIAŁY DZIECI...

 e

Dzisiaj dzieci z grupy BIEDRONEK zaprezentowały całej społeczności przedszkolnej kolejną inscenizację, o tematyce przyrodniczo- ekologicznej, pt. "Kolorowe kosze"Aktorzy ukazali swoim koleżankom i kolegom z przedszkola w jaki sposób segregować śmieci. Dnia 16.03.2017 r. inscenizację w wykonaniu BIEDRONEK obejrzały również dzieci z Przedszkola Nr 2 i Przedszkola Nr 3 z Węgrowa, którym występ bardzo się podobał. Wszyscy, którzy obejrzeli występ małych BIEDRONECZEK nagrodzili go gromkimi brawami.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia inscenizacji.

Życzymy miłych wrażeń!

Pani Marlena i BIEDRONECZKI

 

  

 

 2017-02-09

 

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

We wtorek 07.02.17 r. BIEDRONECZKI uczestniczyły w spotkaniu, w którym Panie Dorota i Ewa przedstawiły dzieciom z całego przedszkola program pt. "Kubusiowi przyjaciele natury". Wychowankowie zapoznani zostali z postacią misia Kubusia będącego wizytówką zdrowych soków. Dzieci obiecały, że będą przyjaciółmi natury i będą bezwzględnie zdrowo się odżywiać, dbać o rośliny i zwierzęta oraz segregować śmieci. Wszyscy zatańczyli wesoły taniec z misiem Kubusiem. Na koniec spotkania każde dziecko dostało pamiątkową książeczkę i soczek "Kubuś".

 

    

2017-02-01

NIECH ŻYJE BAL...

 

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pt. " Fauna i flora". Dzieci miały przepiękne stroje . Bawiły się świetnie do piosenek , które znały. Na koniec balu został wybrany  król i królowa tegorocznej zabawy. Królową balu została nasza Biedroneczka -Paulinka Niszcz. 

GRATULUJEMY!!!

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA       

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-01-30

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 27 stycznia 2017 BIEDRONECZKI zaprosiły do przedszkola babcie i dziadków, aby uczcić ich święto i podziękować za  miłość, trud i poświęcenie.  Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Goście z podziwem patrzyli na popisy swoich pociech.                     Na zakończnie BIEDRONECZKI odśpiewały uroczyste sto lat, wręczyły laurki, poczęstowały babcie i dziadziów tortem i wspólnie bawili się przy muzyce.

Galeria

 

 2017-01-30

KOCHASZ DZIECI NIE PAL ŚMIECI - konkurs dobiegł końca

I miejsce w konkursie " Kochasz dzieci nie pal śmieci", w grupie przedszkolaków, zajęła nasza BIEDRONECZKA - Zosia Wasążnik.Dzisiaj na posiedzeniu Rady Miasta Węgrowa Zosia otrzymała dyplom, nagrodę  oraz gratulacje od samego Burmistrza Węgrowa- Pana Krzysztofa Wyszogrodzkiego. 

Od wszystkich BIEDRONECZEK i Pań z grupy również ogromne GRATULACJE!!!

 ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA       

 

 

 

2017-01-30

Z WIZYTĄ U KRÓLEWNY ŚNIEŻKI I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW

                                                                                                                                                                       

BIEDRONECZKI zostały dzisiaj zaproszone do grupy KRASNALI na przedstawienie pt." Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Młodsi koledzy zagrali przepięknie i napewno zasłużyli na gromkie brawa.

 

 

 

 

 

2017-01-18

ZIMA NAD LIWCEM

   Dzisiaj po obiedzie BIEDRONECZKI nie przestraszyły się mrozu i wybrały się na spacer nad rzekę Liwiec. Tam podziwiały piękno zimowego karajobrazu i obserwowały zabawy kaczek.

 

galeia

 

2016-12-16

CHOINKA PIĘKNA JAK LAS...

W miesiącu grudniu, pod urokiem zimowego i świątecznego krajobrazu, dzieci z grupy BIEDRONKI, przygotowały piękną inscenizację pt. " CHOINKA I DZIECI" .Inscenizaja została wystawiona koleżankom i kolegom z naszego przedszkola oraz Rodzicom naszych artystów.Wszystkim uczestnikom zimowego widowiska bardzo podobał się występ BIEDRONEK.

Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzenia inscenizacji.

ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ

                      BIEDRONECZKI I PANI MARLENA

  

 

 2016-12-15

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

  W poniedziałek 12 grudnia 2016 r. BIEDRONKI uczestniczyły w ogólnoprzedszkolnym spotkaniu z panem leśniczym Bogdanem Wyszyńskim. Koordynatorem spotkania była pani Dorota Bałdyga.

   

Dzieci zdobyły wiadomości na temat ptaków żyjących w Polsce, a szczególnie tych spotykanych zimą. Gość miał okazję zobaczyć i podziwiać karmniki, wykonane przez przedszkolaków wspólnie z rodzicami.

Na koniec pan leśniczy wraz z dziećmi urządził dla ptaków przylatujących do przedszkolnego ogrodu prawdziwą ucztę.

 

2016-11-28

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 28listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia,połączonego z  Dniem Patrona naszego przedszkola.Uroczysty dzień rozpoczął się od prezentacji krótkiego filmu multimedialnego,który przybliżył dzieciom historię święta.Następnie przedszkolaki recytowały wiersze pochodzące z twórczości Cz.Janczarskiego,bawiły się przy znanych i lubianych piosenkach o misiach.Nie zabrakło również konkursów,zgadywanek,"misiowych tańców" oraz słodkich niespodzianek.Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA     

 

 

 

2016-11-25

Grafika została opublikowana dzięki uprzejmości Fundacji Ekologicznej ARKA

W dniu dzisiejszym wszystkie dzieci dowiedziały się, jakie zachowania służą ochronie środowiska, a jakie szkodzą środowisku i zdrowiu. Pogadanka miała związek z ogłoszonym przez Urząd Miejski konkursem ekologicznym. Całe bardzo ciekawe spotkanie zawierające różne zadania do wykonania dla dzieci prowadziła Pani Dorota Bałdyga.

Zobacz zdjęcia

 

2016-11-14

SPOTKANIE Z PRZYRODNIKIEM

     Dzisiaj BIEDRONECZKI uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu z prawdziwym pasjonatą przyrody Panem Ireneuszem Kaługą z Grupy Ekologicznej z Siedlec. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści gościa o życiu bocianów i z zachwytem oglądały prezentowane fotografie. Dzięki Panu Ireneuszowi i pięknym zdjęciom jego autorstwa mogliśmy w ten listopadowy poranek chociaż przez chwilę poczuć powiew wiosny, za którą tak bardzo tęsknimy.

   

 

2016-11-09

KONCERT PANI JESIENI u "JAGÓDEK"

 Dzieci z grupy "JAGÓDEK" zaprezentowały  wszystkim przedszkolakom przedstawienie pt: " Koncert Pani Jesieni". Wszystkim zgromadzonym bardzo podobała się gra małych aktorów. Po występie padły gromkie brawa. 

 

 

2016-10-25

 

WITAJ PIĘKNA PANI JESIEŃ

 

W miesiącu październiku, pod urokiem jesiennego krajobrazu, dzieci z grupy BIEDRONEK przygotowały inscenizację pt. PRZYSZŁA DO NAS PANI JESIEŃ”. Inscenizacja została wystawiona koleżankom i kolegom z naszego przedszkola, dzieciom z Przedszkola Nr 2 i Przedszkola Nr 3 z Węgrowa oraz Rodzicom małych artystów. Wszystkim uczestnikom jesiennego widowiska bardzo podobał się występ BIEDRONECZEK.

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzenia inscenizacji.

 

ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ                                               

                                                                                                                                                                                                           BIEDRONECZKI I PANI MARLENA

 

 

 

  

2016-10-19

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

    BIEDRONECZKI dzisiaj  nie przestraszyły się gęstych, deszczowych chmur i wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie. Tam  uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z książką. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom różne  niezwykłe książki, których na co dzień się nie spotyka (np. książki 100-letnie, pachnące, trójwymiarowe, czarodziejskie, dla niewidomych itp.) Wychowankowie byli zachwyceni tym co zobaczyli.  Na zakończenie każdy przedszkolak zrobił sobie pamiątkową fotografię z książką z dziurą.

        

 

   

 GALERIA- książka z dziurą

 

DRZEWKO POKOJU

  Po spotkaniu z książką w przedszkolnym ogrodzie  BIEDRONKI posadziły DRZEWKO POKOJU. Mamy nadzieję, że z tej małej sadzonki wyrośnie wspaniały duży klon, który czy będziemy dziećmi, czy dorośniemy będzie przypominał o niesieniu pokoju i dążeniu do świata wolnego od terroru i wojen. Dzieci nazwały swoje drzewko SZUFRANEK.

   

2016-10-17

ŚWIĘTO DRZEWA

   Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy po raz pierwszy ŚWIĘTO DRZEWA. Uroczystość poprowadziała Pani Dorota Bałdyga, która uświadomiła dzieciom jakie znaczenie dla życia ludzi i zwierząt mają otaczające nas drzewa. Dzieci z grupy BIEDRONEK z uwagą słuchały informacji przekazywanych przez prowadzącą i z radością uczestniczyły w zabawach i konkursach.


  

2016-10-12

TEATRZYK W WOK

  Wczoraj BIEDRONECZKI udały się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury na teatrzyk pt. "Szukamy Zielonej Planety". Dzieci z radością  przeniosły się w świat kosmicznych robotów dzięki którym dowiedziały się jak trzeba dbać o  Ziemię i znajdujące się na niej środowisko przyrodnicze oraz w jaki sposób należy segregować śmieci. 

     

       

 

 

 

 

2016-10-10

WYSTAWA MALARSKA

Dnia 07. 10. 2016 r. Biedroneczki wybrały się na wystawę malarską Elżbiety Woliigram. Ekspozycja znajduje się w podziemiach Domu Gdańskiego. Dzieci podziwiały kolorowe dzieła malarki, na których autorka przedstawiła piękne kwiaty i krajobrazy.

 

 GALERIA

 

 

2016-10-04

Jesteśmy częścią przyrody-

wycieczka do Nadleśnictwa Sokołów Podlaski

 

 

  Biedronki wspólnie ze starszakami ,pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa w Sokołowie Podlaskim. Celem wycieczki było: przybliżenie dzieciom środowiska naturalnego jakim jest las,poznanie jego zasobów:zwierzęta,roślinność.Uwrażliwienie na piękno otaczającej leśnej przyrody,oraz zapoznanie dzieci z pracą leśniczego.Biedronki obejrzały film multimedialny "Dzik Ryjo" dowiedziały się także wielu ciekawostek na temat życia dzikich zwierząt i ptaków leśnych. Następnie wzięły udział w zaproponowanych zabawach o tematyce przyrodniczej.Na zakończenie otrzymały niespodziankę-"Ekologiczną kredkę".

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA

 

 

27-09-2016 

 Kto Nam w Kościele gra?

 

  Biedronki z inicjatywy Pani Anny Jesionkowskiej – mamy Małgosiosi z naszej grupy, zostały zaproszone przez organistę - Pana Kubę do Bazyliki Mniejszej w Węgrowie , aby zwiedzić chór kościelny. Dzieci ,aby wejść na chór musiały pokonać bardzo strome schody prowadzące do celu. Każdy był bardzo dzielny i wszystkie biedronki dotarły na górę bez przeszkód. Na miejscu dzieci dowiedziały się od organisty na czym polega praca takiej osoby na chórze, jak działają organy kościelne. Wysłuchały pięknego utworu granego przez Pana Kubę na organach kościelnych.

Dziękujemy Pani Annie Jesionkowskiej oraz Panu Kubie za piękne spotkanie pełne niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

22-09-2016

Bezpieczny przedszkolak

 

  Biedronki uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem WORD w Siedlcach, którego celem było utrwalenie znajomości zasad bezpiecznego i prawidłowego zachowania się na ulicy. Dzieci obejrzały krótki film multimedialny, a następnie została zaprezentowana im niespodzianka, przywieziona przez naszego gościa, "Autochodzik".Poprzez zabawę przedszkolaki będą mogły w praktyczny sposób przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze i nie tylko.Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały znaczki odblaskowe.

 

 

 

20-09-2016

 

Igrzyska sportowe

 

 

 

Mali sportowcy,ale wielkie emocje! 20.09.2016r. na Orliku, odbyły się "Igrzyska Przedszkolaka",zorganizowane przez Urząd Miejski. W zabawie dla najmłodszych wzięło udział 5 przedszkoli z Węgrowa.Wszystkie placówki otrzymały pamiątkowy puchar, zabawki i  kolorowanki.

                                                                                 

 

 

 

12-09-2016

 

Wyprawa do lasu 

 

   W ramach tematu : " Las jesienią " biedroneczki wybrały się na wycieczkę do lasu . Rozpoznawały i nazywały drzewa rosnące w lesie oraz ich owoce. Usłyszały też śpiew ptaków żyjących w tym środowisku przyrodniczym . Dzieci zebrały też do kącika przyrody dary lasu: szyszki , żołędzie ,orzeszki , liście. 

                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry