Odwiedziło nas:
138851 osób

Spotkanie Z Rehabilitantem

We wtorek 21 czerwca, odwiedziła nas mama Kajetana K. Pani Marlena jest z zawodu rehabilitantem i zaprezentowała nam zestaw zabaw rozwijający prawidłową postawę ciała. Gwiazdeczki aktywnie uczestniczyły w zajęciach naśladując m. in. żabki, zajączki.

Zobacz zdjęcia

 

"Bezpieczny przedszkolak"- spotkanie z panią policjantką.

14 czerwca, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielką KPP w Węgrowie. Wszystkie przedszkolaki obejrzały krótki film skierowany do najmłodszych związany z tematyką o bezpieczeństwie, a następnie zwiedziły radiowóz policyjny.

                                                                 Zobacz zdjęcia

 

 GIMNASTYKA Z MUZYKĄ- AEROBIK- spotkanie z instruktorem aerobiku

...Aerobik- sport przy muzyce jest jedną z form rekreacji, która kształtuje ogólną sprawność ruchową dziecka, rozbudza jego wrażliwość muzyczną i estetyczną, rozwija zamiłowanie do muzyki, tańca oraz zaspokaja potrzebę ruchu....13 czerwca odwiedził nas P. Paweł Kuć- instruktor aerobiku, Gwiazdeczki wspólnie z dziećmi z grupy Biedronek, poznały prosty układ taneczny- zaprezentowany przez naszego gościa-do ulubionej muzyki dzieci. Było dużo świetnej zabawy za co bardzo dziękujemy P.Pawłowi.

                                                                   Zobacz zdjęcia

 

III JARMARK SZTUKI DZIECIĘCEJ

07 czerwca odbył się w naszym Przedszkolu III Jarmark Sztuki Dziecięcej. Gwiazdeczki zaprezentowały Taniec sportowy z chustą animacyjną.

Zobacz zdjęcia

 

24.05.2016r Gwiazdeczki z naszej grupy, obejrzały w Węgrowskim Ośrodku Kultury wystawę prac pt: "Bezpieczny Przedszkolak", w wykonaniu przedszkolaków z naszego przedszkola. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom gratulujemy świetnych pomysłów i dziękujemy za włączenie się do konkursu.                                                                                                               

Zobacz zdjęcia

 

Spotkanie z książką.

20.05.2016r., Gwiazdeczki uczestniczyły  w kolejnym "Spotkaniu z książką" pt. "Jak zachować się, gdy spotkamy nieznajomego?"prowadzonym przez p. M.Krasuską.  Celem spotkania było poznanie przez dzieci sytuacji mogących stanowić dla nich zagrożenie w kontakcie z obcym, nabywanie umiejętności mówienia "nie",utrwalenie znajomości zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia-prezentacja zachowań w sytuacjach związanych z codziennością życia.                                                                         

                                                                              Zobacz zdjęcia                                              

 

WYCIECZKA DO STAJNI "PASJA"

19 maja, Gwiazdeczki odbyły autokarową wycieczkę do "Stajni Pasja" w Skuszewie. Czekało tam na nas wiele atrakcji m.in.: przejażdżka "Ciuchcią", indywidualna przejażdżka konna, poszukiwanie złota, wykonywanie pióropuszy, zabawy na placu zabaw. Poniżej zamieszczamy przykładowe zdjęcia, w późniejszym terminie otrzymają Państwo, tak jak w ubiegłym roku płyty do kopiowania z poszczególnych grup.

Zobacz zdjęcia

 

11 maja gościliśmy w naszym Przedszkolu Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa. W programie artystycznym Gwiazdeczki zaprezentowały "Taniec Kwiatów". Ksiądz Biskup także pokazał swoje umiejętności taneczne i w parze z p. Dyrektor zatańczył z Gwiazdeczkami cały układ. Wizyta minęła w radosnym nastroju wspólnej zabawy i rozmów.

 Zobacz zdjęcia

"ŚPIEWANIE NA POLANIE"

5 Maja (czwartek), "Gwiazdeczka" z naszej grupy-Nadia Wyszogrodzka, wzięła udział w I Konkursie Piosenki Ekologicznej "Śpiewanie Na Polanie" w miejscowości Zając. Spośród kilku wykonawców, w Kategorii:Przedszkole, zdobyła pierwsze miejsce. Gratulujemy Nadii i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                        Zobacz zdjęcia             

 

W DALSZE ŻYCIE Z KSIĄŻKĄ W DŁONI

28 kwietnia (czwartek), odwiedziła nas mama Nadii. Kontynuując zeszłoroczny cykl czytania dzieciom: "W dalsze życie z książką w dłoni", pani Ania przeczytała "Gwiazdeczkom": "Małą Syrenkę"i "Meridę Waleczną". To dla naszych dzieci było za mało i poprosiły o jeszcze jedną bajkę, wybrały "Alladyna".

Bardzo dziękujemy p. Ani i zapraszamy chętnych rodziców o zgłaszanie się do nauczycielek i ustalanie terminów.

Zobacz zdjęcia

 

SPOTKANIE Z MARATOŃCZYKIEM

Tego samego dnia (28 kwietnia), na zaproszenie p. Alinki, nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość: p. Andrzej Gierłowski. Opowiedział o swojej pasji - bieganiu. Dzieci mogły też zobaczyć koszulki, numer startowy w jakich zawodnicy biorą udział w Maratonach i kolekcję medali p. Andrzeja.

Gratulujemy p. Andrzejowi zdobytych medali i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia 

 

Spotkanie z książką

27.04.2016r. "Gwiazdeczki" już czwarty raz wzięły udział w "Spotkaniu z Książką", pt."Jak zachować się, gdy do domu zapuka obcy?, w oparciu o utwór B. Ciemskiej "Sam w domu" . Spotkanie poprowadziła p.Marlena Krasuska.

                                                       Zobacz zdjęcia

 

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

19 kwietnia (wtorek) "Gwiazdeczki" uczestniczyły w spotkaniu ze Strażnikiem Miejskim P. Komendantem Piotrem Kocem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści gościa, na temat zawodu który wykonuje.

                                                      

                                                                                        Zobacz zdjęcia

 

Surówka z pora

14 kwietnia (czwartek) zrobiliśmy surówkę z pora według przepisu mamy Ani G. Dzieci, podzielone na 4 zespoły przygotowywały składniki: skrobały i kroiły marchewkę, kroiły jabłka i pora. Wszystkie zespoły starannie i cierpliwie wykonywały swoje zadania. Choć przy krojeniu pora pojawiły się łezki w oczach, efekt końcowy był zadziwiający: cała przygotowana surówka znikła podczas drugiego dania obiadu.

Zobacz zdjęcia

 

Spotkanie z książką/Wizyta przedszkolaków z Przedszkola "Pod Słoneczkiem".

Dnia 01.04.2016r. "Gwiazdeczki" po raz kolejny uczestniczyły w "Spotkaniu z książką" zorganizowanym przez p.Marlenę Krasuską. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z sytuacjami zagrożenia życia lub zdrowia,wynikającego z samodzielnego zażywania leków,oraz uświadomienie dzieciom,że leki powinny przyjmować wyłącznie od rodziców lub opiekunów.Również w tym dniu odwiedziły naszą grupę dzieci z Przedszkola Nr.2 "Pod Słoneczkiem",aby obejrzeć świąteczne przedstawienie pt."Wielkanoc" w wykonaniu naszych artystów.

 

Zobacz zdjęcia

 

 

I Dzień Wiosny

W poniedziałek (21 marca) powitaliśmy I Dzień Wiosny. Z tej okazji, dzieci z grupy Krasnale, zaprezentowały przedstawienie pt. "Leśne medale". Była też mowa o sprzyjających warunkach do rozwoju roślin (prezentacja pnącza fasoli) a także o przygotowaniu do wiosennych przejażdżek pewnych pojazdów..., a groźnie wyglądająca Marzanna została głeboko schowana. Witaj Wiosno!

Zobacz zdjęcia

 

Kiermasz Wielkanocny

W piątek (18 marca) wybraliśmy się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Dzieci miały okazję podziwiać piękne ozdoby wielkanocne, prezentowane na Kiermaszu a także skosztować piernikowych ciasteczek. Po zwiedzeniu wszystkich stoisk, Gwiazdeczki obejrzały "Śniadanie Wielkanocne" w wykonaniu Zespołu Ludowego "Węgrowianie".

Zobacz zdjęcia 

 

17 marca (czwartek), Gwiazdeczki  zaprezentowały wszystkim dzieciom z naszego przedszkola przedstawienie pt."Wielkanoc". Również w tym dniu występ obejrzeli zaproszeni rodzice, którzy na zakończenie wspólnie z dziećmi wykonali kolorowe pisanki.

                                                               Zobacz zdjęcia

 

Wiewiórka

W dniu dzisiejszym (15 marca), Gwiazdeczki upiekły ciasto "Wiewiórka". Odpowiednio do nazwy było ono trochę rude, potrzebne były też orzechy. Dzieci dzielnie kroiły jabłka w kosteczkę i choć z orzechami było odrobinę kłopotu, piękny zapach, wygląd i smak ciasta wynagrodził wszelkie trudy. Ciasto było bardzo smaczne, szkoda tylko że blaszka taka mała. :-)

Zobacz zdjęcia

Koktajl truskawkowy

We czwartek (10 marca) robiliśmy koktajl truskawkowy i koktajl truskawkowo-bananowy. Owocowy napój prawie wszystkim smakował, zwłaszcza pity przez słomkę. Zachecamy Rodziców do dostarczania przepisów na "zdrowe smakołyki". Mile widziane przepisy na zdrowe sałatki, surówki a także "coś słodkiego".

 Zobacz zdjęcia

 

25 lutego Gwiazdeczki, w ramach realizacji cyklu "Przepis na zdrowie", piekły Ciasteczka cytrynowe. Pieczenie ciastek nie jest  nam obce, dlatego też, ta przyjemna praca przebiegała bardzo sprawnie. Wszystkim dzieciom i paniom z naszego Przedszkola ciasteczka bardzo smakowały.

Zobacz zdjęcia

 

 W dniu 23 lutego, dzieci z naszej grupy obejrzały w Węgrowskim Ośrodku Kultury bajkę słowno-    muzyczną pt. "Przygoda Elizy".

 

                                                               Zobacz zdjęcia

 

Dnia 18 lutego, Gwiazdeczki uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem medycznym. Zostały zapoznane ze skomplikowanym słowem: resuscytacja krążeniowo - oddechowa, trójka dzieci miała też możliwość przećwiczenia podstawowych czynności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej pod okiem p. Ratownika.

Zobacz zdjęcia

 

W dniu 29.01.2016r. o godz. 10:00, "Gwiazdeczki" obejrzały w Katolickim Przedszkolu im.Św. Antoniego "Jasełka" w wykonaniu wychowanków tego przedszkola.

                                                                Zobacz zdjęcia                                                   

 

29 stycznia dzieci z naszej grupy wzięły udział w pierwszym "SPOTKANIU Z KSIĄŻKĄ" pt."Zimpwe zabawy",prowadzonym przez p.M.Krasuską. Celem spotkania było poszerzenie wiadomości na temat zimy, zimowych zabaw i ich niebezpieczeństwie.

                                                                Zobacz zdjęcia          

 

W dniu 27 stycznia odbył się w naszym Przedszkolu Bal Karnawałowy. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych bawiły się w "Różanym Ogrodzie". Były tańce, konkursy, słodki poczęstunek, wybór Króla i Królowej balu.

Zobacz zdjęcia

Dnia 25 stycznia Gwiazdeczki obejrzały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu dzieci z grupy "Biedronki". Pięciolatki z zaciekawieniem oglądały występ, biorąc sobie głęboko do serca płynący z bajki morał mówiący o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi.

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 20 stycznia "Gwiazdeczki" świętowały Dzień Babci i Dziadka.Podczas uroczystego programu artystycznego,dzieci zaprosiły przybyłych gości w magiczną podróż... po latach minionych,wspomnieniach niezapomnianych,czasami głęboko w sercach skrywanych...Dzieci dziękowały Babci i Dziadkowi za miłość jaką dają co dzień Wnukom,następnie wręczyły piękne laurki i mocno uściskały.Niespodzianką był również pyszny tort,oraz wiele zabaw przy znanych i lubianych przez gości piosenkach.

                                                                Zobacz zdjęcia

 

Dnia 14 stycznia , w związku ze zbliżajacym się Swiętam Dnia Babci i Dziadka, "Gwiazdeczki" przygotowały dla zaproszonych gości słodką niespodziankę. Były to wafle przekładane masą kakaową. Dzieci dzielnie pomagały w przygotowywaniu masy, smarowaniu wafli. Z wielkim zrozumieniem przyjęły do wiadomości, że spróbują ich dopiero w środę 20 stycznia, kiedy przybędą zaproszeni goście.

Zobacz zdjęcia

 

Dnia 11 stycznia "Gwiazdeczki" udały się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzały "Jasełka" w wykonaniu wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego a Węgrowie i dzieci z Przedszkola Artystycznego "Koala".

Zobacz zdjęcia

 

W dniu 15 grudnia przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzicom w WOK,Przedstawienie Bożonarodzeniowe.Piękne stroje i dekoracja wzbogaciły walory artystyczne przedstawienia.Na spotkaniu dzieci życzyły przybyłym gościom dużo zdrowia,szczęścia,wymarzonych prezentów pod choinkę,oraz spełnienia marzeń w Nowym 2016Roku.

                                                                 Zobacz zdjęcia

                                                                                                         

                                                         

 

06 grudnia odbyło się Mikołajkowe Spotkanie Siedleckiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Zespołem Downa "Zawsze Razem". Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej "Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Gwiazdeczki zaprezentowały tam Taniec Kwiatów, obejrzały teatrzyk pt. "Urodzinowy smok" oraz występy dzieci ze Stowarzyszenia. Autorką zdjęć jest pani Dorota Józwicka z portalu Podlasie 24.

Zobacz zdjęcia

 

30 listopada w grupie "Gwiazdeczek" odbył się "Wieczór Andrzejkowy". Były wróżby, lanie wosku a na zakończenie wszystkie dzieci wpólnie z rodzicami wykonały lampiony, które zdobią naszą szatnie.

Zobacz zdjęcia

 

26 listopada "Gwiazdeczki" upiekły "Świąteczne ciasteczka", jako prezent dla dzieci z Siedleckiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Zespołem Downa "Zawsze Razem". Chociaż praca była ciężka i mozolna dzieci wykonywały ją bardzo chętnie.

Zobacz zdjęcia

 

W dniu 25.11.2015r.przedszkolaki z grup:Jagódek,Krasnali,Biedronek,Gwiazdeczek i Motylków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia i Dnia Patrona.Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach,bawiły się przy piosenkach.Najwięcej emocji wzbudziły zagadki obrazkowe przedstawiające znane misie z bajek i filmów.Pod koniec uroczystości został rozstrzygnięty konkurs o bezpieczeństwie pt:"Bezpieczny miś", w który zostali zaangażowani dzieci i rodzice.Dzień upłynął miło i przyjemnie,a zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem w formie ciasteczkowego misia.

 

                                                                                                       

Dnia 19 listopada 2015 r. odwiedziła nasze Przedszkole p. Pielęgniarka. Opowiedziała dzieciom o zasadach zdrowegożywienia, pytała też co dzieci lubią jeść... oczywiście wybierając z owoców i warzyw. Była też wspólna zabawa ruchowa do piosenki "Witaminki".

 

Zobacz zdjęcia

 

5 listopada Gwiazdeczki piekły Ciasto marchewkowe. Skrobanie marchewki, tarcie jej a następnie miksowanie wszystkich produktów sprawiło dzieciom wiele radości. Każdy chciał mieć swój udział w pieczeniu ciasta, więc kolejka do ucierania marchewki i miksowania była bardzo długa. Udział w pieczeniu ciasta wymagał od Gwiazdeczek wiele cierpliwości ale czegóż nie robi się dla tego smaku i zapachu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i zapoznania się z przepisem na ciasto.

 Zobacz zdjęcia

 

28 października odbył się teatrzyk pt. "Kolorowe znaki",

który zaprezentowały 4,5 latki z grupy "Biedronki".

  

Zgodnie z planem rocznym naszego Przedszkola, w zakresie przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się i zachowania bezpieczeństwa, wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w widowisku o bezpieczeństwie. Na koniec każde dziecko otrzymało kolorowankę pt."Ważne telefony".

 

    

...również w tym dniu, dzieci wykonały pracę plastyczną

pt."Muchomorek",która pięknie ozdobiła szatnię w przedszkolu.

 

 

W poniedziałek 26.10.2015r. wybraliśmy się na spacer do lasu,

aby zobaczyć jak wygląda jesienią.

 Znaleźliśmy tam mnóstwo skarbów, które zbieraliśmy.

Były tam szyszki,żołędzie i kolorowe liście.

Zebranymi na wycieczce "skarbami i darami" dzieci udekorowały

przedszkolny "Kącik przyrody".

Czas szybko zleciał i trzeba było już wracać do przedszkola... 

...ale na pewno tu jeszcze wrócimy!

 

zdjęcia do obejrzenia

 

Co zrobić kiedy dziecko przeklina?- warto przeczytać!

 

Na straganie

 

DZIEŃ Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKA    

pobierz Dzień Przedszkolaka

 

Drzewo przyjaźni

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry