Odwiedziło nas:
138828 osób


 

 

 wycieczka

 

Na Rowerach_prezentacja (kliknij)

 

 

pożegnanie przedszkola

Pożegnanie z przedszkolem - kliknij na galerię zdjęć

 

 

 Dnia 21. 06. 2016 r. dzieci z grupy " Motylków" i "Gwiazdeczek" spotkały się z pracownikami placówki weterynaryjnej w Węgrowie, by przypomnieć i utrwalić wiadomości dotyczące bezpieczeństwa odnośnie zwierząt a szczególnie psów. Ogromną sympatię zyskał pies, którego pan weterynarz przyprowadzil do przedszkola. Za pozwoleniem opiekuna chętne dzieci mogły pogłaskać pieska a na zakończenie spotkania były podziękowania i miłe niespodzianki.

 

 

Dnia 20. 06. 2016 r. "Motylki" wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z trudną i niebezpieczną ale jakże potrzebną pracą strażaka, oglądały wyposażenie samochodu strażackiego, został także zaprezentowany strój strażaka służący do przebywania w  zadymionym  pomieszczeniu, zwiedzały samochód strażacki i porozumiewały się przez "krótkofalówki". W trakcie trwania spotkania dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa dotyczące zachowania ostrożnośći z ogniem, numerów alarmowych i zasad wzywania pomocy oraz udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie Motylki pięknie podziękowały dzielnym strażakom. 

 

 

 Dnia 17. 06. 2016 r. "Motylki" wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by spotkać się z Panią Danusią Szczygielską i Panią Tereską Wojną na kolejnym spotkaniu w ramach " Kącika Dobrej Książki". Dzieci z przyjemnością i zaciekawieniem słuchały pięknej bajki czytanej przez Panią Danusię a następnie zwiedziły pomieszczenia biblioteki. Z ogromnym zaciekawieniem oglądały Gabinet Zbiorów Regionalnych, o których opowiadała sama autorka Pani Małgorzata Pepłowska oraz ekspozycję stalą - Galerię Domu Gdańskiego z różnymi eksponatami znalezionymi przy okazji rewitalizacji Rynku. Czas płynął szybko, wiele ciekawych rzeczy zobaczyliśmy a na koniec pięknie podziękowaliśmy i miłe niespodzianki otrzymaliśmy. Jeszcze raz kierujemy serdeczne podziękowania do Pani Danusi i Pani Tereski oraz Pani Małgosi! 

 

 

 

 

Dnia 15.06. 2016 r. dzieci z grupy "Motylków" przeżywały swoją uroczystość związaną z zakończeniem roku katechetycznego przedszkolnego. Uroczystą Mszę Świętą w intencji dzieci sprawował ks. prałat Leszek Gardziński proboszcz Bazyliki w Węgrowie, a dzieci z naszej grupy włączyły się poprzez modlitwę wiernych. W uroczystości brały udział dzieci z innych węgrowskich przedszkoli oraz Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Węgrowie. Grupa "Gwiazdeczek" uświetniła uroczystość tąńcem i śpiewem znanej piosenki "Chrześcijanin tańczy".

 

 

 

Dnia 14. 06. 2016 r. odbyło się kolejne ogólnoprzedszkolne spotkanie z policjantką Panią Moniką Księżopolską z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, na którym dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa podczas wakacji (na drodze, w gospodarstwie, w kontaktach z nieznajomym, na placu budowy, nad wodą) oraz mogli zwiedzić radiowóz.

 

 

 

 Dnia 13. 06. 2016 r. grupa "Motylków" odwiedziła Panią Anię Mroczek pracującą w Bibliotece Pedagogicznej, na kolejnym spotkaniu z książką w ramach "Kącika Dobrej Książki". Pani Ania przeniosla dzieci w bajkowy świat Walta Disney'a czytając książkę pt."Ratunku! Potop!", by wraz z Simbą i jego przyjaciółmi przeżyć kolejne przygody. Podczas tego spotkania dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa dotyczące przebywania nad wodą. Następnie dzieci zwiedziły pomieszczenia biblioteki, podziwiały zgromadzone dzieła a na koniec podziękowały i zostały obdarowane piękną książką M Konopnickiej, by wzbogaciła naszą przedszkolną bibliotekę. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Ani  za wszystkie spotkania literackie!

 

  zaproszenie na rowery

link do Regulaminu Rowerowego - kliknij!!!

 

 

 

przedszkole w szkole

"Motylki" w szkole - kliknij link

 

 

jarmark 2016

"Motylki" na Jarmarku_ kliknij link!

 

 

przypomnienie

 

plan zajec

 

 

wycieczka do UM

galeria_zobacz koniecznie :)

 

 

 

dzień książki

 

 

 

 

RATOWNICY MEDYCZNI w NASZYM PRZEDSZKOLU

karetaka

Galeria_kliknij_zobacz!

 

 

 

 

wycieczka do krainy przygód

Kraina Przygód - jak było? - kliknij na link

 

 

 

 

 biskupBiskup z wizytą w przedszkolu _ kliknij link

Marysia Szczepanik i Pani Małgosia "Kurki trzy" - link do filmu

 

 

 

 

''MOTYLKI'' – GRUPA IV

 

 

 

MAJ

 

 

 

TEMATY KOPLEKSOWE :

 

 

 

 1. Muzyka, która łączy.

 2. Uczciwość na codzień.

 3. Łąka pełna życia.

 4. W domu najlepiej.

 

 

 

 

 

Piosenka do nauki:

 

(muz.A. Seroczyński, sł. A. Kozowski )

 

 

 

"MOJA MAMA"

 

 

 

1. Lubię, kiedy moja mama

 

pocałunkiem mnie obudzi.

 

Mówi mi: "Pamiętaj, dziecko,

 

trzeba kochać wszystkich ludzi".

 

Potem śpiewa mi piosenki,

 

piecze dla mnie pyszne ciasto,

 

uczy gier komputerowych.

 

Moją mamę mam na własność!

 

Ref. Moja mama umie wszystko,

 

umie bawić się i śmiać,

 

umie być naprawdę blisko,

 

przy niej się nie trzeba bać.

 

Moja mama umie wszystko,

 

umie nawet w piłkę grać,

 

umie SMS-y pisać,

 

lubi cieszyć się jak ja!

 

 

 

2. Po południu jest wesoło,

 

budujemy zamki z klocków;

 

jeśli któryś się przewróci,

 

mama mnie przytula mocno.

 

A wieczorem po kolacji

 

mama zasnąć mi pomaga,

 

czyta bajki na dobranoc

 

albo pięknie opowiada.

 

Ref. Moja mama umie wszystko....

 

 

 

 

 

UWAGA! KONKURS!

 

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do wzięcia udziału w konkursie przedszkolnym

pt. "ZNAKI BEZPIECZEŃSTWA" – Jesteśmy bezpieczni w domu, przedszkolu i najbliższym środowisku.

Celem jest wykonanie znaku na wzór znaków drogowych, który będzie przestrzegać dziecko przedniebezpieczną sytuacją, zabawą, przedmiotem, rośliną, zwierzęciem.

Dzieci wykonują prace w domu przy pomocy rodziców. Praca musi być wykonana na twardym podłożu i ma być trwała, aby można ją było wykorzystać jako znaki ostrzegawcze w różnych miejscach w przedszkolu i w ogrodzie.

Prace należy przynieść do przedszkola do  29. 04. 2016 r.  

 

Andrzej Gierlowski

Spotkanie z Panem Andrzejem Gierłowskim - kliknij link

 

 

 

spotkanie z książką

 

 

Malgorzata Kupisz

Spotkanie z Panią Małgosią - kliknij w link

 

 

dzien ziemi

Dzień Ziemi - kliknij w link

 

 

Dnia 19 kwietnia 2016 r. (wtorek) nasza grupa uczestniczyła w ogólnoprzedszkolnym spotkaniu ze strażnikiem miejskim Panem Komendantem Piotrem Kocem. Dzieci z wielką uwagą słuchały opowieści gościa o swoim zawodzie, zadawały pytania a przede wszystkim utrwaliły zasady bezpieczeństwa w związku z obcymi zwierzętami oraz poruszaniem się po ulicy i chodniku (za rękę z opiekunem) a także w jakich sprawach  zwracać się o pomoc do straży miejskiej. 

 

Dnia 4 kwietnia 2016 r. (poniedziałek) grupa "Motylków" cieszyła się uroczystością pasowania na czytelnika dzieci z naszej grupy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, wysłuchały z uwagą czytanych utworów literackich oraz dowiedziały  się o różnych ciekawostkach bibliotecznych. Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelnika. W radosnej atmosferze przedszkolaki zaprezentowały piosenki przygotowane na tę okazję oraz otrzymały miłe niespodzianki wśród których był piękny motylkowy dyplom a także książka do naszej przedszkolnej biblioteki. Za tak ciepłe i radosne przyjęcie nas w progach "Domu Gdańskiego" z całego serca DZIĘKUJEMY!! 

 

 

zadania

 

W ramach  Programu "Bezpieczny Cyklista" w dniu 31 marca 2016 odbyliśmy z grupą "Motylków" wycieczkę do sklepu z rowerami "WELOCYPED" dawniej znanego jako "Wiking". Zostaliśmy bardzo przyjaźnie przyjęci przez Panów Góreckich, którzy zaopiekowali się nami.

szyld

 

Pan Artur opowiedział nam z jakich części zbudowany jest rower i jakie powinien mieć obowiązkowe wyposażenie aby poruszać sie po drogach. Dowiedzieliśmy się co to znaczy serwis rowerowy i jakie prace wykonuje osoba naprawiając uszkodzony rower. Dostaliśmy w prezencie odblaski abyśmy byli widoczni po zmierzchu.

 

przed sklepem

galeria zdjęć z wycieczki

 

Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie i życzymy wielu Miłych Klientów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 21. 03. 2016 r. (poniedziałek) w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy "Pierwszy Dzień Wiosny", z tej okazji grupa "Krasnali" zaprezentowała przedstawienie pt." Leśne medale" podczas którego była podejmowana tematyka dotycząca zwiastunów wiosny jak też o warunkach sprzyjających rozwojowi roślin- otrzymaliśmy nasionko fasoli do hodowli- a także o przygotowaniu rowerów na wiosenne szlaki pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. A więc, WITAJ WIOSNO!

  

 

 

 

 

Dnia 18. 03. 2016 r. (piątek) nasza grupa "Motylków" uczestniczyła w akcji "Wystawa Gigantycznych Pisanek" zorganizowanej w "Galerii Mistrza Jana" w Węgrowie. Pracowaliśmy bardzo wytrwale, by nasza "pisanka" była ładna i kolorowa! A efekty naszej pracy mogą podziwiać mieszkańcy Węgrowa i okolic, ponieważ "gigantyczna pisanka" jest dekoracją w okresie świątecznym w "Galerii Mistrza Jana". Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i miłe upominki, za które bardzo serdecznie dziękujemy!  

 

 

 

           

 

 

   Dnia 17. 03. 2016 r. (czwartek) grupa "Gwiazdeczek" zaprezentowała  przedstawienie pt. "Wielkanoc", które obejrzała cała społeczność przedszkolna. Gwiazdeczki przypomniały dzieciom o różnych zwyczajach i tradycjach wielkanocnych oraz zatańczyły piękny taniec z palmami. Nasi młodsi artyści otrzymali gromkie brawa za piękny występ. Na zakończenie zajączki częstowały dzieci słodką niespodzianką.

 

 

 

Dnia 16. 03. 2016 r.(środa) grupa "Motylków" odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Węgrowie w ramach cyklicznych spotkań "Ludzie, którzy mogą pomóc" odnośnie tematu rocznego przedszkola "Znam zasady bezpieczeństwa, unikam zagrożęń". Tym razem dzieci zapoznały się z prawidłowym zachowaniem w przypadku zagrożenia wobec zwierząt - psa, w ramach tematu " Obcy pies" wysłuchały pogadanki oraz obejrzały filmik pt."Pies" i poznały sposoby radzenia sobie sytuacjach w trudnych, zagrażających ich zdrowiu i życiu. "Motylki" dzięki uprzejmości naszych policjantów zobaczyły codzienną pracę policjanta i spotkały się z psem policyjnym. Prawdziwą niespodzianką okazał się samochód policyjny, który dzieci mogły zwiedzić i poczuć się prwadziwym policjantem. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pełne miłych niespodzianek spotkanie.  

 

Zobacz zdjęcia

 

 

 Konkurs recytatorski "Czarna krowa w kropki bordo..." w ramach Europejskiego Dnia Logopedy - 05.03.2016r.

 konkurs recytatorski

 link do konkursu recytatorskiego

 

 

MARZEC

 

TEMATY KOPLEKSOWE :

 

 1. Nasze zwierzęta.

 2. Ważna sprawa – odpowiedzialność.

 3. Radosna i wiosenna Wielkanoc.

 

 

Piosenka do nauki:

(melodia ludowa )

 

"Wieziemy tu kogucika"

 

Wieziemy tu kogucika,

dajcie jajek do koszyka,

dajcie, aby choć ze cztery,

a do tego ze trzy sery

dla kogucika!

Kukuryku!

 

Do was tutaj wstępujemy,

zdrowia, szczęścia winszujemy,

dajcie też, co macie dodać,

zdrowia, szczęścia nie żałować

dla kogucika!

Kukuryku!

 

Oj, zieleni się, zieleni

młoda trawka tuż przy ziemi,

kukuryku, kukuryku,

i już pełno jest w koszyku

dla kogucika!

Kukuryku!

 

    Dnia 29.02. 2016 r. w naszej grupie w ramach zajęć otwartych pt." Bezpieczny Przedszkolak" gościliśmy naszych  Rodziców. Dzieci prezentowały wiedzę i umiejętności dotąd zdobyte z zakresu miedzy innymi: bezpieczeństwa na drodze i tu przedstawiły inscenizację wiersza "Jak paw przechodził przez ulicę" J. Wasilewskiego, w kontaktach z nieznajomymi- w scenkach dramowych z udziałem rodziców a także udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło także wspólnych zabaw z rodzicami. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki oraz słodką niespodziankę. 

 

 

 

Zawody naszych Rodziców - kontynuacja cyklu wycieczek.

W dniu 25.02.2016 r. na zaproszenie Rodziców naszej Patrycji Gierłowskiej odwiedziliśmy miejsce ich pracy - Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych - Pracownia Projektowa "a3"

 

wizyta u geodetów

link do galerii - zobacz zdjęcia z wycieczki

Zawody naszych Rodziców - Pracownia Projektowa

wracamy z A3

 

 

Serdecznie Dziękujemy Państwu Gierłowskim za wspaniałe przyjęcie w Państwa Biurze i poświęcony nam czas

oraz wprowadzenie w tajniki ważnej i odpowiedzialnej pracy architekta budowlanego.

Mamy nadzieję, iż wizyta ta zapadnie na długo w pamięci dzieci, a w przyszłości z grona naszych przedszkolaków

będziemy mieli niejednego projektanta budowlanego i architekta.

„..Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych,

pokazać to, czym naprawdę jesteśmy,

a nie tylko to, na co wyglądamy…”

/Joseph Conrad/

 

UWAGA!! KOCHANI RODZICE!!!    

Dnia 29.02.2016 r. (poniedziałek) o godz. 15:10 w naszej grupie odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Bezpieczny Przedszkolak”

 

 

   Dnia 23 lutego 2016 r. (wtorek) nasza grupa słuchała bajki pt. "Przygoda Elizy", czytanej przez panią K. Zabadała - dyrektora WOK-u. W bajkę wpleciona była muzyka klasyczna prezentowana przez dzieci z Ogniska Muzycznego działającego w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Dnia 19 lutego 2016 r. (piątek) w naszej grupie gościliśmy Panią Annę Mroczek - bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej w Węgrowie, która przeczytała dzieciom książeczkę pt. "Jak nietoperz Gucio zgubił swoją mamę." Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód małego nietoperza, a później dzieliły swoimi opiniami na temat bezpieczeństwa i zasad nie oddalania się od opiekunów.

 

 

 

 

 

   Dnia 18 lutego 2016 r. (czwartek) w naszej grupie odbyły się zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadził Pan Paweł Tomyślak - ratownik medyczny. W zajęciach uczestniczyły także dzieci z grupy Gwiazdeczek i Biedronek. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyły praktycznie na fantomie. Jeszcze raz dziękujemy Panu Pawłowi !!!

 

 

               Dzisiaj 08.02.2016 r. (wtorek) nasza grupa "Motylków" oglądała "Zapusty" w wykonaniu Zespołu Ludowego "WĘGROWIANIE" w Węgrowskim Ośrodku Kultury oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach i tańcach zapustowo- ostatkowych. Zabawa była wyśmienita a na koniec był poczęstunek pysznym pączkiem.

 

 

 

*L U T Y * 6-LATKI*

 

TEMATY:

 

1. „Sporty zimowe…”

 

2. „W drodze do sukcesu…”

 

3. „Świat w książkach zapisany…”

 

4. „Oblicza sztuki…”

 

Piosenka do nauki-Magiczne miejsce muz. i sł. M. Majewski

 

1. Teatr to jest widownia i scena.

 

   Niby nic magicznego w tym nie ma,

 

   aż do chwili, gdy nagle na scenie

 

   dziwne zacznie się dziać przedstawienie.

 

Ref.: Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze,

 

czarodziejskie jest to, na co patrzę.

 

Gdy się tylko podnosi kurtyna,

 

to od razu czar się zaczyna.

 

 

2. Każda bajka się staje prawdziwa.                           3.Teatr gra. Każdy ma, czego szuka.

 

Gaśnie światło i scena ożywa.                                   A to wszystko nazywa się sztuka.

 

Wszystko może się zdarzyć na scenie.                    Gdy dorosnę, to może tu wrócę,

 

Działa czar, póki trwa przedstawienie.                        Żeby zagrać na scenie w tej sztuce.

 

 

 

Ref.: Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze...

 

 

 

 

 

29.01.2016r./piątek/ oglądaliśmy "Jasełka" w wykonaniu dzieci z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie.

Wszyscy artyści starannie wcielali się w swoje role. Bardzo nam się podobało. Były gromkie brawa i podziękowania.

Mieliśmy też okazję zobaczyć cząstkę pracy Mamy naszej koleżanki - Marysi Sz.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie,

a koleżankom i kolegom z przedszkola życzymy wielu scenicznych sukcesów.

 jasełka u Św. Antoniego

 

jasełka i nasze dzieci

 

zakończenie jasełek

 

 

W dniu 28.01.2016r. dzieci z grupy "Motylki" uczestniczyły jako widzowie w XVII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w miejscowym WOK_u.

zdjęcia z Przeglądu Zespołów Kolędniczych

 

 

 W dniu 27.01.2016r. odbył się Bal Karnawałowy w naszym Przedszkolu.bal karnawałowy

mała galeria zdjęć z balu - kliknij na link

 

 BAL KARNAŁOWY

pt. "W RÓŻANYM OGRODZIE"

W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE SIĘ

27. 01. 2016 r. O GODZ. 10 00.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

 

 

 

 

W dniu 22.01.2016r. w grupie Motylków odbył sie bal z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Serdecznie powitaliśmy naszych Kochanych Seniorów.

bal babci i dziadka

galeria zdjęć z balu - popatrz!

link do galerii zdjęć z dziadkami 

 

 

W dniu 11.01.2016r. w naszej grupie Motylków piękny koncert  na skrzypcach dała nasza przedszkolna koleżanka Marysia Szczepanik.

marysia gra kolendy

Zobacz więcej

 

 

                W dniu 11.01.2016 r. grupa  "Motylków" oglądała w Węgrowskim Ośrodku Kultury  jasełka w wykonaniu dzieci z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Węgrowie oaz jasełka przygotowane przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego "Koala". Przedstawienia bardzo się dzieciom podobały a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

 

 

 

STYCZEŃ 2016 

 

TEMATY KOPLEKSOWE : 

                                                                                                                                                                                                           

 1. Mierzymy czas.

 2. Zawsze pamiętam o babci i dziadku.

 3. W poszukiwaniu mądrości.

 4. W karnawale same bale.

  

Piosenka do nauki: 

(muz. T. Niewiarowska, sł. E. Chotomska)

  

Mówię wam, mówię wam” 

 

1. Z dziadkiem na plac zabaw 

chodzimy po szkole, 

huśtać się do nieba lubimy oboje. 

A kiedy do domu, 

do babci wracamy, 

po pysznym obiedzie 

książeczki czytamy. 

 

           Ref. Mają dla mnie czasu wiele, 

                  to najlepsi przyjaciele. 

                  Mówię wam, mówię wam, 

                  jakich fajnych dziadków mam. 

 

2. Czasem z dziadkami 

na rower wsiadamy, 

z koszykiem na piknik 

nad wodę ruszamy. 

Z dziadziusiem wędkuję, 

z babunią pływamy, 

wieczorem szczęśliwi 

do domu wracamy. 

 

          Ref. Mają dla mnie czasu wiele...

 

 

 

 

  

  

WESOŁYCH ŚWIĄT!           

 

 ŻYCZĄC ZDROWYCH, POGODNYCH,  PEŁNYCH RADOŚCI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 

 

   JESZCZE RAZ SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA NASZYM KOCHANYM " MAŁYM ARTYSTOM" ZA TRUD, CIERPLIWOŚĆ, WYTRWAŁOŚĆ I WSPANIAŁY WYSTĘP

 

A RODZICOM I NAJBLIŻSZYM NASZYCH POCIECH ZA OKAZANĄ  POMOC I   ZAANGAŻOWANIE W PRZYGOTOWANIU UROCZYSTOŚCI CHOINKOWEJ. DZIĘKUJEMY ŻYCZĄC WESOŁYCH ŚWIĄT.

 

W dniu 17 grudnia grupa "Motylki" z Przedszkola nr 1 odbyła wycieczkę do zakładu "ADDIT".

 Wycieczka

Galeria zdjęć

 Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wkład pracy w przygotowanie naszej wycieczki.

Dziękujemy szczególnie Panu Prezesowi firmy "ADDIT" za umożliwienie nam zwiedzenia Zakładu.

 

motylek

 

 

14 grudnia 2015r. w W.O.K w Wegrowie odbyła się Uroczystość Choinkowa.

Płyty z nagraniem będzie można zakupić po Balu Karnawałowym.

A oto kilka zdjęć zza kulis:

mini galeria

 

Serdecznie dziękujemy Dzieciom za wspaniały występ oraz  Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i "trzymanie kciuków" :)
Szczególnie bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Uroczystości Choinkowej Panu Krzysztofowi Rudasiowi - tatusiowi Neli oraz Panu Markowi Matusikowi - wujkowi Marysi Świętochowskiej.

 

 motylek

 

 15 grudnia 2015 roku o godz. 14:30 zapraszamy na Spotkanie z Mikołajem. Impreza odbędzie się w     Węgrowskim Ośrodku Kultury. Więcej informacji na stronie głównej przedszkola w zakładce "O NAS"- AKTUALNOŚĆI.

 

 

01 grudnia 2015r w naszej grupie zostały przeprowadzone zajęcia z użyciem pakietu edukacyjnego wydanego w ramach projektu "Pola tętniące życiem - kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w karajobrazie rolniczym" który korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ 6- LATKI

1. „Moje hobby !”

2. „Czar magicznych słów…”

3. Spotkanie z Mikołajem!

4. „ Choinkowe czary …”

 

Mikołaj…”

(sł.i muz. A.Jędrzejewska-Stachura)

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

wszystkie dzieci na niego czekają,

moc prezentów każdemu przyniesie,

każde dziecko z prezentów się cieszy.

A Mikołaj, choć siwą ma brodę,

to wśród dzieci wciąż czuje się młodo,

wszystkie głaszcze po twarzach,

prezentami obdarza

i o każdym pamięta w te święta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       25 listopada 2015 roku (czwartek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy "ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"   I "DZIEŃ PATRONA". Z tej okazji były wspólne zabawy, zagadki i pląsy oraz przyrzeczenie szanowania i kochania misia. Dzieci także utrwaliły wiadomości na temat naszego patrona. W radosnej atmosferze zabawy szybko upłynęly miłe chwile. Dzieci biorące udział w konkursie " Bezpieczny Miś" otrzymały nagrody. Gratulujemy!

 

                

  

 

 

  OGŁOSZENIE

 

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do wzięcia udziału w konkursie o bezpieczeństwie pt. "Bezpieczny Miś". Dzieci wykonują prace w domu przy minimalnej pomocy rodziców, technika pracy dowolna. Prace należy przynieść do przedszkola do 25 listopada. Wystawa i ocena prac przez przedszkolne jury nastąpi na DNIU PLUSZOWEGO MISIA I DNIU PATRONA 25 listopada 2015 r.

 

 

 

 

              19 listopada 2015 roku {czwartek} w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią pielęgniarką podczas którego,dzieci utrwaliły wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Pani pielęgniarka zachęcała dzieci do zjadania owoców i warzyw jako źródła witamin. Dzieci przypomniały sobie nazwy witamin oraz w jakich produktach one występują oraz ich znaczenie dla organizmu. Cała społeczność przedszkolana wesoło bawiła się przy znanej piosence "Witaminki", która była zakończeniem spotkania.

 

                     

 

 

 

 

 

 

 

12 listopada 2015 r. (czwartek) nasza grupa "Motylków" wybrała się w miejsca pamięci narodowej, gdzie zapaliliśmy znicze.

 

                

 

               

 

 

 

''MOTYLKI'' – GRUPA IV

           LISTOPAD

TEMATY KOPLEKSOWE :

 1. Jestem Polakiem i Europejczykiem.

 2. Jesienne eksperymenty.

 3. Zwierzęta jesienią.

 4. Szanujmy się wzajemnie.

 

Piosenka do nauki:

(muz. F.Leszczyńska, sł. B. Lewandowska)

 

"Nasza Wisła"

1.WytrysłaWisła z gór,                                                         

chciał ją zatrzymać bór.

Szumiały jej drzewa

i ptak dla niej śpiewał,

lecz zostawiła bór.

       Ref. Płynie Wisła, nasza Wisła 

              najpiękniejsza z polskich rzek.

              Chce zatrzymać Wisłę wioska,

               wyszła na wiślany brzeg. 

2. Lecz Wisła dalej mknie,

bo Polskę zwiedzić chce.

Urosła po drodze,

już statki i lodzie

na falach huśtać chce.

           Ref. Płynie Wisła, nasza Wisła,

                   najpiękniejsza z polskich rzek.

                   Chce zatrzymać Wisłę Kraków,

                   wyszedł na wiślany brzeg

3. Lecz Wisła dalej mknie,

znów mija mista, wsie.

Jest bardzo ciekawa,

jak rośnie Warszawa,

Warszawę witać chce.

          Ref. Płynie Wisła, nasza Wisła,

                 najpiękniejsza z polskich rzek.

                 Chce zatrzymać ją Warszawa,

                  wyszła na wiślany brzeg

4. Lecz Wisła dalej mknie,

znów mija miasta, wsie.

Wesoła, szczęśliwa,

do Gdańska podpływa

i morze spotkać chce.

              Ref. Płynie Wisła, nasza Wisła,

                najpiękniejsza z polskich rzek.

                 Nic jej w drodze nie zatrzyma,

                 bo już widać morski brzeg. 

 

 

 

 

 Rozpoczeliśmy cykl wycieczek mających na celu poznawanie stanowisk pracy Rodziców dzieci z grupy "Motylków"

W dniu 03.11.2015 zwiedziliśmy miejsce pracy mamy Wiktora - sklep sieci "Biedronka". Zobaczyliśmy w jaki sposób towary trafiają na odpowiednie półki.

 

 

Wycieczka do "Biedronki"

 

 

 

 

 

W dniu 29.10.2015 r. "Motylki" reprezentowały Przedszkole nr 1 im. Czesława Janczarskiego na uroczystym ślubowaniu klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie.

 

http://przedszkole1.wegrow.pl/files/Pasowanie%20na%20Pierwszaka.pps

 

 

Dziś 28.10.2015r. "Motylki" oglądały przedstawienie w wykonaniu „Biedroneczek” w aranżacji Pani Marleny Krasuskiej pt. „Kolorowe światła”. 

 

 

UWAGA!!!

29.x.2015R /CZWARTEK/, NASZA GRUPA IDZIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

BĘDZIEMY OBSERWOWAĆ "UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW

I-SZYCH KLAS".

Z PRZEDSZKOLA WYJDZIEMY PO ŚNIADANIU. 

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 10:00.

 

PAŹDZIERNIK     6-LATKI

Tematyka:

I. „Opowieści Złotej Jesieni”

II. „Owoce i jarzynki – kolorowe witaminki”

III. „Piękno jest wszędzie”

IV. „Jesienne spacery”

Piosenka do nauki:  

„Wiatr jesienny”- muz. A. Skorupka, sł. E. Stadtmuller

 

1. Wiatr jesienny – psotny wietrzyk             2. Gra w kominie jak na harfie,

   znów okropnie jest niegrzeczny.                  gdzieś na sznurku pranie szarpie.

   Wytarmosił wszystkie drzewa,                     To się śmieje – to się smuci,

   figli wciąż mu się zachciewa.                       to gdzieś biegnie, to zawróci.  

                                                          Ref.:  Cicho szumi i szeleści,

                                                                                     Kolorowe liście pieści.

                                              Chucha, dmucha, dokazuje

                                                i wesoło poświstuje. //:bis

 

 

3. Pędzi ciągle w różne strony,

już naprawdę jest zmęczony,

na gałęzi usiadł właśnie,

bądźmy cicho - może zaśnie…

 

Ref.: Cicho szumi i szeleści….

 

 Wycieczka do Szkolnego Muzeum Gwizdka - 06.10.2015r.

 http://przedszkole1.wegrow.pl/files/muzeum%20gwizdka.docx

 

29.09.2015

PANI DANUSIA z BIBILIOTEKI MIEJSKIEJ w WĘGROWIE czyta dzieciom.

 

 

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry