Odwiedziło nas:
138829 osób

Przystąpiliśmy do projektu
Dzieciństwo bez próchnicy
Każdy uśmiech dziecka jest piękny. Niestety, nie każdy jest zdrowy. W Polsce prawie 58% trzylatków i aż 85%sześciolatków ma problemy z próchnicą. Aby zatrzymać postępującą epidemię i chronić uśmiechy najmłodszych powstał projekt "Dzieciństwo bez próchnicy". Projekt stawia na rzetelną wiedzę i szeroką edukację zarówno dzieci, jak i rodziców, opiekunów, nauczycieli. Razem z Królikiem Pampisiem wszyscy zostaną uświadomieni, jak ważne jest dbanie o zęby dzieci już od najmłodszych lat. Projekt realizuje Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wspólnie z 8 innymi uczelniami medycznymi w Polsce, a finansuje Ministerstwo Zdrowia i Szwajcarski Program Współpracy z Nowymi Krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Oto królik Pampiś...
 

 
Więcej informacji na stronie http://www.zebymalegodziecka.pl/
 
Poniżej będą nasze działania związane z programem. Ruszamy od 7 listopada 2016. 
 
 20.04.2017R-"ZIELONY DZIEŃ U GWIAZDECZEK".
 
 W dniu dzisiejszym "Gwiazdeczki" przygotowały pyszne i zdrowe kanapki witaminowe! Wiedząc już, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie warzyw, dzieci swoim działaniem zachęcały wszystkich naszych przedszkolaków i rodziców do częstego spożywania nowalijek oraz założenia ekologicznych "parapetowych ogródków". Gratulujemy 6 latkom!...bo kanapki zniknęły....
 
 
 
Zdrowe zęby mam, bo o nie dbam. (14- 19 XII 2016 r.)
 W tym tygodniu Jagódki bawiąc się z królikiem Pampisiem uczyły się jak dbać o higienę jamy ustnej, jak zapobiegać próchnicy.
 
 
 
 

NASZE DZIAŁANIA

 

 2016-11-23

 

W dniu dzisiejszym pszczółki uczyły się dbania o swoje zęby. Dowiedziały się co trzeba  jeść, a czego unikać, aby zęby były białe i zdrowe. Nasze działania miały związek z Ogólnopolskim programem „Dzieciństwo bez  próchnicy”. Oto krótka relacja z tego wydarzenia…

 

 

10. 11. 2016R. W dniu dzisiejszym "Gwiazdeczki" poznały "Jurka Łakomczucha" i "Diablika Boliząbka"- bohaterów opowiadania pt. "O Jurku, którego bolał ząb". Po wysłuchaniu utworu, nasze "Gwiazdeczki" uświadomiły sobie konieczność dbania o higienę jamy ustnej -zęby, i wiedzą ,że należy nie jeść zbyt dużo słodyczy, by były one zdrowe. Dzieci świetnie poradziły sobie z zabawą "Zdrowy ząb i chory ząb",gdzie musiały dopasować wybrane produkty pod sylwetą chorego i zdrowego ząbka.

                                                        GRATULUJEMY!!!!                                 

 
09. 11. 2016R. Dzisiaj "Gwiazdeczki",  zachęcane przez Królika Pampisia i wszystkie panie w swojej grupie, promowały chrupanie i podjadanie "słodkiej i zdrowej marchewki- pomarańczowej". W ten o to sposób, najstarsze przedszkolaki dają przykład swoim młodszym kolegom, zapraszając do spróbowania- marchewki- która często gości w naszym przedszkolnym menu. Realizując powyższy projekt, dzieci wykonały ćwiczenie na Karcie pracy pt."Przygotuj się do mycia zębów" poparte wysłuchaniem piosenki pt."Myj zęby" z repertuaru zespołu Fasolki.
 
 
08.11.2016R.  Z Królikiem Pampisiem,"Gwiazdeczki" starannie myją ząbki i wykonują pracę plastyczną pt. "Nasz zdrowy ząbek". Za czynny udział w zjęciach i zabawie przedszkolaki otrzymały od Pampisia niespodziankę -"Klepsydrę do mycia ząbków" i kolorowankę.
 
 
 
07.11.2016R."DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"
W tym miesiącu nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnoplskiego Projektu "Dzieciństwo bez próchnicy".
W dniu dzisiejszym "Gwiazdeczki" obejrzały, z wielkim zainteresowaniem krótki film multimedialny, związany z powyższym tematem. Następnie wszystkie dzieci poznały-Królika Pampisia- Orędownika Czystych Zębów,który zagościł w naszej sali.Wspólnie z Pampisiem będziemy się uczyć (i utrwalać nawyk) prawidłowego mycia zębów,oraz jak dbać o zęby od najmłodszych lat.
 
 

 

2016 -11-11

 

BIEDRONECZKI DBAJĄ O SWOJE ZĄBKI

 

Dziecko szczęśliwe to dziecko uśmiechnięte, a piękny uśmiech to białe zęby. Dlatego też w naszym przedszkolu 7.11.2016 r. ruszyła kampania promując zdrowe , zadbane zęby „DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”. Jest to ogólnopolski projekt zapobiegający chorobie próchnicowej zębów. Podczas spotkania wszystkich grup z przedszkola, na oficjalnym otwarci projektu, obejrzały film o tym, jak dbać o higienę jamy ustnej . Poznały głównego bohatera filmu Królika Pampisia Orędownika Czystych Zębów.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA

Następnego dnia , podczas zajęć, Biedronki usłyszały wiersz B. Forma „Zęby”, dzięki któremu dowiedziały się jak dbać o swoje zęby, aby były zdrowe- bez próchnicy. Z zainteresowaniem i w skupieniu rozwiązywały zagadki , których rozwiązaniem były przybory : szczotka, kubek i pasta do zębów. Wykonały również pracę plastyczno- techniczną „ZDROWY ZĄBEK”. Nauczyły się piosenki „Myj zęby” z repertuaru zespołu Fasolki, którą śpiewają w każdej wolnej chwili. Podczas kolejnych zajęć, po wysłuchaniu wiersza J. Bechlerowej Chory ząb” Biedronki dowiedziały się kto leczy nasze zęby, gdy chorują lub wymagają przeglądu. Poznały pracę dentysty. Dowiedziały się również , że nie trzeba unikać , ani bać się stomatologa.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA

Oczywiście bardzo ważne jest to, aby dzieci myły zęby dwa razy w ciągu dnia. W naszym przedszkolu również myją swoje ząbki i sprawia im to wiele radości. Od teraz czas mycia zębów wyznacza im klepsydra, którą podarował dzieciom Królik Pampiś.

ZDJĘCIA DO OBEJRZENIA

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIECIOM ,

ABY ICH ZĄBKI BYŁY ŚNIEŻNOBIAŁE,

A UŚMIECH BARDZO SZEROKI

 

 
Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry