Odwiedziło nas:
138834 osób

 

 

 

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

  Do tej pory w akcji wzięło już udział  2,5 miliona dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 500 000 dzieci z 6000 przedszkoli w całej Polsce.  

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Strona programu Kubsiowi Przyjaciele Natury

Na stronie ciekawostki znajdą dzieci, rodzice i nauczyciele. 

Poniżej nasze działania związane z programem. Zapraszamy do śledzenia zakładki.

 

 20.04.2017r. "ZIELONY DZIEŃ U GWIAZDECZEK"!

W ramach realizacji programu, w dniu dzisiejszym "Gwiazdeczki",przygotowały zielone,pachnące kanapki.Swoim działaniem zachęcały wszystkich naszych przedszkolaków i ich rodziców do częstego spożywania warzyw oraz zapraszały do założenia ekologicznych "parapetowych ogródków". Wszystkie kanapki zniknęły......

Zobacz zdjęcia

 

03.2017r.  "ŚMIECIOSTWORKI"-PRACA PLASTYCZNA.

"Gwiazdeczki" również włączyły się do "Kubusiowego" Programu Edukacyjnego. Wspólnie z Rodzicami wykonały piękne prace z nieużytków. GRATULUJEMY! wspaniałych pomysłów!

Zobacz zdjęcia

 

30.03.2017r. "ŚMIECIOSTWORKI"-EKO-TEATRZYK.

W dniu dzisiejszym "Gwiazdeczki" przedstawiły całej społeczności przedszkolnej teatrzyk o treści ekologiczno-przyrodniczej. Swoim występem dzieci zachęcały młodszych kolegów do dbania o nasze środowisko. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia na naszej stronie-GWIAZDECZKI!.

Zobacz zdjęcia 

 

Również w tym dniu "Gwiazdeczki", na zajęciach z Rodzicami wykonały pracę pt. "EKOLOGICZNA PANI WIOSNA",wszyscy z wielkim zaangażowaniem starali się,aby każda "wiosna"była wyjątkowa.....

..................NASZE POMYSŁY...........

 Zobacz zdjęcia

 

ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE (03.03.2017 r.)

W dniu 3 marca 2017 roku w ramach realizacji programu Kubusiowi Przyjaciele Natury dzieci z grupy Jagódek brały udział w zabawach ruchowych prowadzonych przez Katarzynę Bielińską pod hasłem "Ruch to ważna sprawa Kubuś dzieciom podpowiada".

 

 

 więcej zdjęć

 

INSTRUMENTY MUZYCZNE Z ODPADÓW (10.02.2017 r.)

Jagódki rozumieją pojęcia segregacja, recykling i ich znaczenie dla człowieka i środowiska. Z materiałów odpadowych wykonały instrumenty muzyczne, którymi się bawią.

 

 

 

 

 

 MARCHEWKOWY PRZYJACIEL KUBUSIA (08.02.2017 r.)

Jagódki wiedzą, że należy zdrowo się odżywiać- jeść warzywa. Narysowały Kubusiowi Marchewkowych Przyjaciół. Po skończonej pracy każdy delektował się soczkiem.

 

 

Jagódki poznały Kubusia. Chcą zostać jego przyjaciółmi i go naśladować- 07.02.2017 r.

 

 

 Soczek bardzo dzieciom smakował.

Oczywiście wiemy co zrocić z butelką...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY- ogólnopolski program edukacyjny w Przedszolu Nr 1

  Cała nasza społeczność przedszkolna poznała Kubusia (07.02.2017 r.).  Dzieci chcą zostać Przyjaciółmi Natury, naśladować Kubusia i jego działania na rzecz środowiska. Dbać o rośliny i zwierzęta, zdrowo się odżywiać, aktywnie spędzać czas, oszczędzać energię i wodę, segregować odpady.

 

 

 Każdy  przedszkolak otrzymał kubusiową książeczkę przedszkolaka i soczek.

Realizacja Bajkowestrony.pl

Do góry