"Gdybym mogła od nowa wychowywać dziecko, częściej używałabym palca do malowania, niż do wytykania. Rzadziej bym upominała, częściej przytulała. Zamiast patrzeć na czas, dałabym sobie czas, by patrzeć. Mniej bym dbała, by więcej wiedzieć; wiedziałabym raczej, jak lepiej dbać. Przestałabym bawić się w osobę poważną, a zaczęła poważnie się bawić. Częściej byśmy wspinali się na drzewa i puszczali więcej latawców. Przebieglibyśmy więcej łąk i obejrzeli więcej gwiazd. Mniej bym szarpała, a więcej przytulała. Rzadziej bym egzekwowała, a częściej wspierała. Najpierw budowałabym poczucie własnej wartości, a dopiero potem dom. Nie uczyłabym miłości do siły, lecz siły miłości."

Diana Loomans

15 września 2015 otrzymaliśmy certyfikat Wiarygodne Przedszkole przyznawane przez Kapitułę programu Wiarygodna Szkoła. Certyfikat przyznawany jest na rok placówkom, które pomyślnie przeszły ewaluację całościową i spełniły inne warunki dotyczące edukacji i bezpieczeństwa.

Certyfikat Wiarygodne Przedszkole

Przedszkole Nr 1 z lotu ptaka

• Nasze przedszkole jest czynne w godzinach 6:30-16:30. Jesteśmy placówką publiczną i mamy 5 oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3-6 lat.
  • W przedszkolu znajduje się biblioteka, której księgozbiór liczy 1650 książek. Dzieci wypożyczają książki do domu, aby wspólnie z rodzicami czytać.
  • Budynek otacza ekologiczny ogród, wyposażony w bezpieczny sprzęt terenowy.
  • Oferujemy trzy pełnowartościowe, świeże i smaczne posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek.
  • Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami pedagogicznymi z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ponadto nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje na studiach, kursach kwalifikacyjnych oraz szkoleniach wzbogacając swój warsztat o innowacyjne metody pracy.
  • Jesteśmy placówką przyjazną dziecku, w której uczy się ono otwartości na świat i drugiego człowieka oraz samodzielności myślenia i działania. Priorytetami w naszej pracy z dziećmi jest wychowanie i edukacja  oraz zapewnienie bezpieczeństwa przedszkolakom. Nauczycielki podejmują coraz to nowe, twórcze, innowacyjne i atrakcyjne dla przedszkolaków metody i sposoby wyzwalania aktywności werbalnej, ruchowej, poznawczej, plastycznej i muzycznej.
  • W przedszkolu dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania w różnorodnych zajęciach dodatkowych, takich  jak: zajęcia rytmiczne, nauka języka angielskiego.
  • Wyróżnia nas:          wyjątkowy, zaangażowany, twórczy i kreatywny nauczyciel,
                               konsekwencja w pracy i dążeniu do celu,
                               dbałość o rozwój każdego wychowanka,
                               stwarzanie bezpiecznych warunków do zabawy i nauki,
                               satysfakcja z wykonywanej pracy,
                               dążenie do podwyższania jakości pracy,
                               uśmiech, zapał i zadowolenie z każdego dnia.

• Więcej informacji również na stronie  BIP przedszkola